کمی درباره بعد از 4 نوامبر!!!، رژیمی که از 4 نوامبر 1979 در تعلیق است تاکنون!!!، و بعد از 4 نوامبر امسال شاید در امتداد سقوط گام بردارد!!!

01بعد از بازگشت تحریم ها، با تشدید تحریم ها، مشخص خواهد شد که بازی از جنس دیگری است این بار!!!

در زمان اوباما هم تا این مرحله جلو آمدند، اما چون بدنبال معامله بودند، با مذاکرات مخفی در عمان که از زمان احمدی نژاد شروع شده بود!!!، و با کنار زدن او و باند او و سرکار آوردن روحانی که در این طرح اروپائیان نقش اصلی را داشتند بویژه بریتانیا (شهرک لندن)، در آن مرحله اعمال تحریم های بیشتر را متوقف کردند، و راه مذاکره را برگزیدند برای خلع سلاح کردن رژیم و در این بین «ظریف را هم خوب جاانداختند!!!»، و بعد هم باقی ماجرا از برجام تاکنون!!!، و اکنون، شمارش معکوسی که از 4 نوامبر به بعد برای رژیم شروع خواهد شد!!!
روزی که درآمد رژیم را به گروگان خواهند گرفت!!!، تا دیگر رژیم نتواند به بازی گروگانگیری تاریخی خود ادامه دهد!!!
حالا کم کم مشخص می شود که بعد از 4 نوامبر هم قرار است تحریم های بیشتری بر علیه رژیم ملاها اعمال شود، و این بار جمهوری اسلامی به غیر از تسلیم شدن راه دیگری نخواهد داشت، چون راه های دیگر را بر روی رژیم بسته اند!!!
و ابن بار فرق دارد با موارد قبلی، چون:
1- فعلا در درون رژیم، اصلاح طلبان بر سر کار هستند و نمی شود مثلا آنها را از حاشیه به متن سیاسی بازگرداند چون در متن هستند، فعلا!!!
2- و نمی شود آنها را از متن به حاشیه راند، بدون دردسر!!!، چون اگر چنین کنند، باید مثلا اصول گرایان را از حاشیه به متن بازگردانند و آنها هم با شعارهای خود و اعمال خود اوضاع را بدتر خواهد کرد و می کنند و این به خودکشی سیاسی برای نظام می ماند و در ضمن اروپائیان بیشتر با اصلاح طلبان کنار می آیند و نه اصول گرایان، در آن صورت اروپائیان را هم از دست خواهد داد و به این بازی موش و گربه ی سیاسی بین جمهوری اسلامی و اروپا، پایان داده خواهد شد!!!
3- و در صورتی که قصد کنار زدن اصلاح طلبان را داشته باشند، تا انتخابات بعدی مجلس بیشتر از یک سال و تا انتخابات ریاست جمهوری هم 32 ماه دیگر مانده است در سال 1400 شمسی!!!، پس باید مثلا روحانی را استیضاح کنند!!!
4- در صورتی که استیضاح روحانی را در دستور کار قرار دهند (که ظاهرا مقدمات آن را فراهم کرده اند) و اجرایی کنند، باید انتخابات زود هنگام برگزار کنند، و فضا را هم باید ببندند تا اصول گرایان رای بیاورند!!!، این هم نوعی تنش در جامعه ایجاد می کند و در یک جایی بازی از دستشان در می رود!!!
5- حالا اگر مثلا با مرگ خامنه ای، اصلاح طلبان دست بالا را بگیرند، باید امتیازات بسیاری بدهند، در غیر اینصورت هم جامعه جهانی را بر علیه خود بسیج خواهند کرد و هم مردم را در داخل!!!، چون مشخص خواهد شد که خامنه ای را بهانه کرده بودند در این سال ها و خود مرد عمل نبوده اند، اما اهل ریا و نیرنگ بوده اند، آن هم بسیار!!!
6- و اگر به همین وضع موجود ادامه دهند، بعد از انتخابات کنگره در آمریکا، متوجه خواهند شد، بازی را بد خوانده بودند!!!، چون بازی از جنسی که این ابلهان باور داشتند نبوده است، چه جمهوریخواهان برنده شوند و چه دموکرات ها (که فعلا هنوز شانس جمهوریخواهان بالا است!!!) و با انتخاب آن قاضی برای دیوان عالی آمریکا، بعضی بازی ها شروع نشده، نتیجه اش مشخص شد!!!
7- و در داخل هم اگر اوضاع اقتصادی همینگونه ادامه یابد، حتی با دلار 14/000 تا 15/000 تومانی، در ماه های آینده، رکود بسیار عمیق خواهد شد و درآمد دولت هم کم از فروش نفت و انتقال دلار به داخل کشور هم بسیار دشوار!!!، و در ضمن دلار زیر 7/000 تومان نخواهد شد، و باید کم کم رژیم دلار 4200 تومانی را حذف کند و این کار را هم خواهد کرد در سال آینده و احتمالا باید تا 6000 تومان نرخ آن را بالا ببرد، هر چند اکنون هم تنها آن دلار در روی کاغذ موجود است و بس!!!، و با تورم حداقل 25 درصد هم که برای امسال محاسبه شود، و با اضافه کردن تورم 16 درصد سال 93 و 12 درصد سال 94 و 9 درصد 95 و 9.6 سال 96 و حداقل 25 درصد برای سال 97 (در حالت خوش بینانه و امیدوار کننده، از جنس دولتی آن!!!)، نرخ دلار در سال 98، اگر از 3/000 تومان سال 92 حساب کنیم می شود 5/700 تا 6/000 تومان، بدون حواشی بازار و تنها با اضافه کردن نرخ تورم به آن و اگر با 4/000 تومان سال 92 محاسبه کنیم می شود 7/600 تا 8/000 تومان، البته بدون در نظر گرفتن تورم سال 98 و با آن هم که حداقل 20 درصد در نظر بگیریم می شود چیزی در حدود 7/200 در پائین ترین برآورد تا 10/000 تومان در بالاترین برآورد!!!، البته بسیار اوضاع بدتر از این خواهد بود و هست!!!
8- در ماه های آینده فروش بعضی از بازارها کم خواهد شد، تورم را بعضی اقشار اجتماعی بیشتر احساس خواهند کرد، و امید به بهتر شدن اوضاع کم و کمتر خواهد شد، و «امید درمانی دولت» هم اگر به آخر خط نرسد، به بن بست خواهد رسید!!!
9- با ادامه یافتن اوضاع به همینگونه، احتمالا دوباره دلار بالاتر خواهد رفت و در 16/000 تا 18/000 تومان نوسان خواهد داشت و شاید هم به 20/000 برسد، و تورم هم به 35 تا 45 درصد، در آمار دولتی!!!، و این یعنی به دلار بالای 12/000 تومان مردم باید کم کم عادت کنند و سکه بالای 5 میلیون، و حتی با افزایش حقوق و دست مزدها مثلا در حد 25 تا 30 درصد هم از طرف دولت، باز هم اوضاع مردم خراب خواهد بود و همچنان 10 درصدی از درآمدشان کم خواهد شد در مجموع و در اقشاری با درآمد پائین تر اوضاع بدتر خواهد بود!!!
10- و با ادامه یافتن بیشتر این روند کار به جایی خواهد رسید که مردم به خیابان گام خواهند نهاد، اگر نه برای «آزادی»، حداقل برای «نان»، و کار جمع کردن این شورش، آسان نخواهد بود!!!
11- پس به همین دلیل، (که بعضی ها در داخل نظام هم متوجه آن شده اند که آخرش به کجا ختم خواهد شد!!!)، در آینده شاهد خلق تشکل های «بدلی» خواهیم بود که در کارگاه های «بدیل سازی» رژیم، خلق شده و به جامعه معرفی خواهند شد، که مثلا نقش مخالف رژیم را بازی خواهند کرد ولی کارشان به انحراف کشاندن مخالفین واقعی و مردم خواهد بود!!!
12- اما هنوز بازی تمام نشده و ادامه خواهد داشت، و احتمالا باید منتظر سورپرایزهایی بیشتر برای رژیم بود، مثلا از جنس سفر نتانیاهو به عمان یا دستگیری دیپلمات های جمهوری اسلامی در فرانسه و دانمارک، و احتمالا حمله به مراکز دیپلماتیک رژیم در نقاط مختلف!!!
پس با در نظر گرفتن مواردی که گفته شد، مشخص می شود که این بار بازی از جنسی است که نمی شود به آسانی از کنارش گذشت و کمر جمهوری اسلامی را این بار خواهند شکست!!!، حال اصول گرایان و سپاهی ها را اول خواهند گرفت، بعد اگر مردم به خیابان گام نهند، «از کران تا بیکران، بعد از جمکرانی ها، بر علیه جمارانی ها بسیج خواهند شد!!!»
اما فعلا هنوز 4 نوامبر و بعد انتخابات میان دوره ای کنگره در آمریکا در پیش است!!!
…………………………………………………………………………
(محاسبه نرخ دلار بر پایه نرخ تورم در 5 سال گذشته، حدودی است و حداقلی، و با جزئیات بسیار بیشتر و با شاخص های بیشتر اقتصادی، شاید در آینده در یک نوشتاری دیگر بررسی شود)دسته‌ها:آزاد اندیشگی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s