کمی در مورد موقعیت فعلی!

Khamenei_Photo_fire-600x327

در جواب پرسش اینکه از حالا به بعد چه خواهد شد؟، و یا اینکه چرا بازی سقوط کند انجام می شود و یا اینکه مردم چرا بیرون نمی آیند؟!!!
در شروع یک جواب ساده، شما یا باید دو قدم به جلو حرکت کنید و یک قدم به عقب تا موقعیت خود را برای دو قدم بعدی به جلو تثبیت کنید!!!، و یا اینکه یک قدم به جلو بردارید و دو قدم به عقب، که این می شود عقب گرد!!!
و در بازی های سیاسی زود نباید قضاوت کرد و زود هم نباید نتیجه گیری کرد، اما باید رد پاها و یا سرنخ ها را دنبال کرد و بعد از کمی صبر و اندیشه، حتما درخواهیم یافت که این سرنخ به جایی ختم خواهد شد و یا کلاف سردرگم است!!!
و بازی های امنیتی جهانی هم همیشه چند لایه بوده و چند بعدی و چند مجهولی است، و برای درک بعضی از حرکات حداقل باید منتظر واکنش ها بود، لااقل باید کمی صبر کرد!!!
حالا در مورد موقعیت فعلی، اول بد نیست کمی به عقب برگردیم و ببینیم چگونه اینگونه شد!!!
از جنبش سبز اگر شروع کنیم و شلوغ شدن خیابان ها تا حمایت نکردن اوباما از آن و جا زدن رهبران آن (موسوی و کروبی) و رها کردن آن تا ماجرای حصر و بعد اعمال تحریم ها برای اینکه تکلیف برنامه هسته ای جمهوری اسلامی مشخص شود، تا روی کار آوردن!!! روحانی و تیم نیویورکی برای مذاکره، تا خلق برجام و عبور رژیم از خطر انزوایی که به سقوط ختم می شد!!!، تا به قدرت رسیدن ترامپ و لغو برجام و اعمال مجدد تحریم ها، حتما درخواهیم یافت که در گام بعدی هم استارت زدن جنبش دیگری در پیش خواهد بود!!!
حالا شما می توانید «فیروزه ای» را رنگ آن بدانید و «میدان» را کد رمز آن!!!
در اوکراین و در ترکیه و حتی در مصر مبارک، میدان نقش مهمی را بازی کرد، از میدانی در شهر کیف تا میدان التحریر قاهره، تا میدان «شهیاد» یا «آزادی» در تهران که احتمالا بزودی شاهد روزهای تاریخی دیگری خواهد بود از جنس اعتراض!!!
حالا می رسیم به گروهی بنام «فرشگرد»، که معلوم نیست از کجا پیدایشان شد!!!، و حمایت شاهزاده از آنها، این مورد هم اگر با دقت مورد توجه قرار گیرد، هم مثبت است و هم منفی!!!
مثبت از این جهت که در داخل رژیم، چون به بن بست رسیده اند، بعضی ها بازی خیابانی را انتخاب کرده اند برای فرار به جلو!!!، و منفی از این جهت که اگر مراقب نبود جریان اعتراض ها را مصادره خواهند کرد در خدمت اهداف خود!!!
اکنون شاید هنوز زود باشد برای نیت خوانی شاهزاده، اما اگر خوب بازی اداره شود، پروژه میدان «شهیاد» پیاده خواهد شد و اگر نه، پروژه میدان «آزادی»
همه می دانستیم که در 4 نوامبر قرار است تحریم ها برگردد، اما زود نباید قضاوت کنیم!!!، چون این پایان بازی نیست، شروع فاز دیگری است، فاز قبل از فاز سرنگونی!!!
چند هفته ای بعد مشخص خواهد شد که تحریم ها چه اثری گذاشته است بر رژیم، و کم کم باید منتظر تحریم های دیگری هم باید باشیم!!!، و فراموش نکنیم که یک سال پیش، بعد از انتخاب روحانی برای بار دوم، شاید تعداد زیادی فکر نمی کردند که به همین سادگی می شود برجام را لغو کرد و تحریم ها را کامل اعمال کرد و آشفتگی سیاسی و اقتصادی در داخل رژیم خلق کرد و رژیم را فلج کرد و کار را برای رژیم تا آنجا مشکل کرد که بعضی از آنها تصمیم بگیرند که با ایجاد دوباره اعتراضات «کنترل شده»، انرژی یا «نفس» معترضین را بگیرند!!!
اما اگر درست عمل کنیم و در دام بازی انحرافی بعضی ها از داخل رژیم گیر نکنیم!!!، این بار نفس خودشان گرفته خواهد شد و با این ریسکی که کرده اند، بازی از دستشان خارج خواهد شد!!!، اما اگر بازی را درست متوجه نشویم، و لابلای خطوط را نخوانیم، با پروژه جااندازی جمهوری اسلامی بدون ولایت فقیه بدست معترضین مواجه خواهیم شد و مفت خواهیم باخت!!!
در ضمن زیاد به تشکیل این گروه های سیاسی و سخنان بعضی از اشخاص خاص (فرستاده ها) توجه نکنیم!!!، چون این بازی انحرافی رژیم هست که توپ های زیادی را در زمین مردم بی اندازند تا توپ اصلی ناپدید شود!!!، اما فراموش نکنیم که در بازی فوتبال، وظیفه جمع کردن توپ های سرگردان را توپ جمع کن ها انجام می دهند نه بازیکنان و تا تمام توپ های زیادی یا «انحرافی» جمع نشده باشد، داور فرمان ادامه بازی را نخواهد داد و یا بازی را متوقف خواهد کرد تا این توپ های سرگردان از زمین بازی جمع آوری شوند!!!
و در مورد این پرسش که ترامپ برای مردم ایران چه کرد؟!!!، پاس گل را به مردم ایران داده است!!!، ولی گل را باید خود مردم بزنند!!!
براندازان، مردم ایران هستند!!!، نمی شود نام رئیس جمهور کشوری دیگر را بر براندازی رژیمی در کشوری ثالث گذاشت و او را بعنوان عامل این براندازی معرفی کرد و به آن «افتخار» نمود، چون از نظر بین المللی این کار دخالت آشکار است!!!، و اگر هم این کار صورت گیرد، حتما باید از طریق نظامی صورت گیرد، نمی شود که مثلا ترامپ بدون مردم ایران در ایران رژیم را ساقط کند و باید از سربازان ارتش آمریکا استفاده کند!!!، پس او پاس گل را داده است به مردم ایران و به غیر از مردم ایران، که گل را بنام خود باید ثبت کنند، کس دیگری گل را برای آنها نخواهد زد، البته رژیم را هم مجبور خواهند کرد گل به خودی بزند!!!دسته‌ها:آزاد اندیشگی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s