از پاریس تروا تا پاریسِ (مکرون) پاریس!!!، اسب تروا در پاریس؟!!!

paris-protest-overview-ap-ps2-181201_hpEmbed_3x2_992

از رسانه های زرد تا «جلیقه زردها» در پاریس!!!
از دوگل تا مکرون، از جنبش دانشجویی 68 تا 2018!!!

از بعد از نبرد الجزیره تا نبرد خیابانی 68، از داعشی ها در پاریس تا «جلیقه زردها»، تاوان دهان های گشاد سیاست مدارانی که فراموش کرده اند و کرده بودند که حتی در انقلاب کبیر فرانسه، اگر ناپلئونی نبود، رسما سیاست صدور انقلابی که به جنگ داخلی تبدیل شده بود، شاید تجزیه و یا اشغال فرانسه از طرف دیگرانی بود که مجلس مردمی فرانسه بعد از گردن زدن پادشاه و ملکه وقت به آنها که همسایگان فرانسه نیز بودند، اعلان جنگ داده بود و ژنرال بناپارت جلوی آن را گرفت برای مدتی ولی در نهایت خود او هم وارد این بازی به نوعی دیگر شد و نهایتا در واترلو کارش تمام و به «سنت هلن» تبعید شد!!!

ارتش اروپایی مکرون بدجوری نگرفت، اما ارتش مخالفان او فعلا خیابان های پاریس را بدجوری گرفته است!!!
حالا جناب مکرون آماتور شاید دریابد که چرا مرکل کنار رفتن را به درافتادن با ترامپ ترجیح داده است!!!، چون مرکل خیلی از مکرون حرفه ای تر بازی کرد!!!

وقتی بریکسیت در بریتانیا گرفت، در زادگاه شهرک لندنی ها، وقتی که فیلم V For Vendetta ساخته شد و بعد کم کم به اجرا درآمده است ایده آن فیلم بر علیه سوسیالیسم فاشیستی خیالی حاکم در بریتانیا که نوعی کد بود برای مقابله با گلوبالیسم شهرک لندنی!!!، که بنوعی دیگر در کتاب 1984 جورج اورول بر علیه اتحاد جماهیر شوروی بازگویی شده بود و ریشه را در سوسیالیسم انگلیسی جستجو می کرد که باز اگر به عقب برگردیم به رد استریت (خیابان سرخ) و قیام کمونیست ها به رهبری دختر مارکس در بریتانیا بر می گردد و در نهایت به جنبش فابین ها و فابینیسم و تکامل یافته آن در نهایت در دهه هشتاد شد تولد گلوبالیسم و از سال های بعد از 2010 به بن بست خورد و فعلا به مرحله آچماز برخورد کرده است با سیاست های درهای بازی که به برهم خوردن افکار عمومی و ظهور پوپولیسم ختم گردیده در درون اتحادیه اروپایی، که بزودی شاید به زوال ایده اتحادیه اروپایی و سیاست مرزهای باز و …، ختم گردد!!!

فعلا موسیو مکرون، بدجوری در گوشه رینگ گیر افتاده است، تا او باشد که بازی را نخوانده دهان گشاد خود را باز نکند!!!، و تاوان گستاخی دیپلماتیک خود را هم در مجلس سنای آمریکا و هم در سفر آخر ترامپ به پاریس، بدجوری دارد پس می دهد، حالا او درک خواهد کرد اولویت اول او باید فرانسه باشد نه اروپا!!!

و کمی اگر تدبیر سیاسی داشته باشد، خواهد فهمید که بعد از سارکوزی یک دوره ای و اولاندی که از ترس شکست، در دوره دوم ریاست جمهوری شرکت نکرد!!!، شاید او رئیس جمهور «نیم دوره ای» باشد!!!

و موسیو مکرون آماتور، کمی هم باید لابلای خطوط را بخواند، که فعلا نخوانده است!!!، او هنوز هم نفهمیده است که در شهر پاریس (نور)، او نماد تاریکی است!!!، و خوب دارد نقش پاریس اسطوره ای یونان را بازی می کند در جنگ «خدایان این زمان!!!»، و چه بلایی که بر سر تروا این زمان که کشور خودش فرانسه شاید باشد، خواهد آورد!!!
بزودی اسب تروای خوبی به او خواهند انداخت!!!

………………………………………………….

کمی هم درباره پاریس اسطوره ای:

پاریس (به یونانی: Πάρις)، در اسطوره‌های یونان، پسر پریاموس و هکابه است.
پیش‌گویان قبل از تولدش گفتند او موجب نابودی تروا خواهد بود. پریام پادشاه تروا او را به چوپانی سپرد تا او را در کوه رها کند. چوپان او را بزرگ کرد. در جوانی زمانی که گاومیش محبوبش را به عنوان جایزه برای مسابقه‌ای که پریام ترتیب داده بود بردند، برای پس گرفتنش در مسابقه شرکت کرد و همهٔ پسران پریام را شکست داد. خواهرش کاساندرا او را شناخت و به جمع خانواده برگرداند. هنگامی که بر سر تصاحب سیب متعلق به زیباترین زن جهان میان هرا همسر زئوس، آفرودیت و آتنه دختران زئوس نزاع پیش آمد، او از سوی زئوس به عنوان زیباترین مرد داور شد تا زیباترین زن را معرفی کند. آفرودیت قول زیباترین زن جهان را به پاریس داد و او نیز به نفع آفرودیت حکم کرد. زیباترین زن جهان، هلن همسر منلائوس پادشاه اسپارت بود. پاریس به اسپارت رفت و هلن را دزدید. پس از چند سال یونانیان نیروی عظیمی فراهم کردند و برای باز پس گرفتن هلن به تروا حمله کردند. در این نبرد زئوس و آفرودیت پشتیبان مردم تروا و هرا و آتنا به جهت کینه ای که از پاریس داشتند پشتیبان یونانیان بودند. در این نبرد هکتور برادر بزرگ پاریس و پهلوان تروا، پس از کشتن بسیاری از بزرگان سپاه یونان، به دست آشیل پهلوان رویین تن یونان، کشته شد. در پایان شهر تروا شکست خورده و به نابودی رفت و پاریس که آشیل را با تیر فیلوکنتس کشته بود، خودش نیز به کشتن رفت.

در مورد ناآرامی های پاریس:

https://goo.gl/sc3U5e

در مورد پاریس اسطوره ای:

https://goo.gl/2KxdDKدسته‌ها:آزاد اندیشگی

۱ پاسخ

  1. عالی!!
    دست برادر آزاداندیش فرهیخته‌مان درد نکناد.
    نوش…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s