از روزهای آخر دسامبر تا روزهای …

بالاخره ژنرال جیمز متیس هم کنار رفت (کنار گذاشته شد)، و قرار است نیروهای آمریکایی از سوریه هم بیرون بروند!!!

شاید اکنون بازی باخته سوریه برای جمهوری اسلامی تکمیل شود، چون با این کار احتمالا دست رجب اردوغان باز گذاشته خواهد شد تا مواضع کردهای سوریه را تخریب کند و دست اسرائیل هم باز گذاشته خواهد شد تا حزب الله و سپاه قدس را در سوریه و حتی در لبنان مورد هدف بیشتر قرار دهد و به پوتین هم امتیاز حفظ اسد داده شده و در مقابل آن شاید پوتین هم نیروهای سپاه قدس را مجبور به خروج از سوریه کند!!!

در مرحله بعدی هم احتمالا کردهای سوری که گرایشی مارکسیستی دارند و به شاخه اوجلان نزدیک هستند و پ.کا.کا ترکی هم بنوعی در درون آنها یافت می شود و از سال ها قبل از سقوط شوروی، توسط  آنها حمایت می شوند و …، احتمالا با اسد و پوتین توافق خواهند کرد و اردوغان شاید بدجوری بازنده شود!!!

و شاید انتقام ژنرالی که بعد از 40 سال در فوریه کنار خواهد رفت (بازنشسته خواهد شد) را ارتش اسرائیل از حزب الله بگیرد، برای ماجرای کشتن تفنگداران دریایی آمریکایی در بیروت!!!، و شاید هم اولین وزیر دفاع زن ایالات متحده پدر این تروریست های سفارشی را و خود پدر جد آنها را در تهران درآورد با طرح هایی که متیس جرئت اجرا کردنش را نداشت!!! (هر چند احتمال انتخاب نیکی هیلی به مقام وزارت دفاع کم است!!!)

در ضمن اگر گزینه ای از نئو محافظه کاران به این مقام برسد، بازی برای منگنه جمهوری اسلامی تشدید خواهد شد و شاید به نوعی بازی عملیات خرابکاری در نقاط مرزی جمهوری اسلامی و نوعی تجزیه هم استارت بخورد در فردای بی عملی مردم ایران در به زیر کشیدن رژیم ملاها!!!

این هم شاید همان پلان بی Plan B باشد، البته فعلا بازی در دست وزارت امورخارجه و پمپئو است که توپ را در زمین مردم ایران انداخته اند، ولی بعد ار اینکه مردم بازی را نگیرند و اگر نگیرند!!!، پلان بی شاید به اجرا گذاشته شود!!!

در این روزها به غیر از این دو خبر فوری که در 24 ساعت گذشته منتشر شد و هدیه ای ناجور بود به بعضی ها، خبر اخراج دو دیپلمات جمهوری اسلامی از آلبانی هم منتشر شد که یکی از آنها ظاهرا سفیر جمهوری اسلامی در آلبانی هست، او قبلا عضو تیم مذاکرات هسته ای هم بوده و …، و خبر دیگر اینکه در افغانستان راه لاجورد کلید خورد، بعد از پروژه تاپی که خط لوله انتقال گاز ترکمنستان از طریق افغانستان به پاکستان و هند است که جایگزین طرح خط لوله صلح شده که قرار بود از طریق ایران گاز مصرفی پاکستان و هند را تامین کند، حالا افغانستان از طریق ترکمنستان و از طریق دریای خزر به آذربایجان و گرجستان و در نهایت به اروپا متصل خواهد شد و شاید پاکستان و هند هم و در آخر چین هم به این پروژه بپیوندند!!!، و به این گونه افغانستان راه های خود را از راه های زمینی ایران جدا کرد!!!

در شورای امنیت هم ظاهرا بریتانیا پیش نویس قطعنامه ای را ارایه کرده که با مخالفت روسیه همراه گشته است در محکومیت دخالت های جمهوری اسلامی در یمن، ظاهرا این محکومیت پیوست قطعنامه آتش بس یمن (بندر حدیده) است!!!

در روزهای آینده و در سال جدید  میلادی هم مهمترین موضوع، نتیجه نهایی طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا خواهد بود، ظاهرا تاریخ جدید به رای گذاشتن توافقنامه برکسیت در مجلس عوام بریتانیا روز 14 ژانویه خواهد بود و در صورت مخالفت مجلس عوام حتی ممکن است خروج بدون توافق از اروپا را بریتانیا در پیش بگیرد و روزهای سختی در انتظار ترزا می خواهد بود چون باید تا مارس مشخص شود که چگونه بریتانیا اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد، در ماه می هم انتخابات محلی در بریتانیا برگزار خواهد شد و شاید موجب باخت حزب محافظه کار بریتانیا شود، و شاید هم قبل از آن تاریخ دولت ترزا می سقوط کرده باشد و شاید هم بالاخره به روشی انگلیسی!!!، راه حلی برای خروج ار اتحادیه اروپا یافت شود!!!

در ضمن در ماه می انتخابات پارلمان اروپا هم برگزار خواهد شد، شاید در فرانسه از هم اکنون مشخص باشد که شکستی دیگر برای مکرون در پیش است، اما هنوز درصد آرایی که جبهه ملی فرانسه کسب خواهد کرد مشخص نیست اما آرای بالایی احتمالا کسب خواهد کرد!!!، در کشورهای دیگر اروپایی هم احزاب ضد مهاجرت و پوپولیست و ملی گرایان آرای بالایی را بدست خواهند آورد!!!

بعد از آن هم از جان کلود یونکر گرفته تا فدریکا موگرینی کنار خواهند رفت!!!، کنار رفتن موگرینی قطعی شده است ولی یونکر هنوز شاید امید کمی داشته باشد!!!

در روزهای بعد از سال جدید میلادی، کنگره جدید ایالات متحده هم رسما آغاز به کار خواهد کرد و احتمالا طرح صلح خاورمیانه هم توسط دولت ترامپ رونمایی خواهد شد!!!، همان طرحی که ظاهرا از کوشنر گرفته تا شاهزاده جوان سال سعودی و نتانیاهو مدت ها روی آن کار کرده اند و شاید به یک سورپرایز خبری تبدیل شود!!!، البته اگر اجازه بدهند و موش در برنامه های آنها ندوانند جماعت دموکرات و لیبرال و گلوبالیست واشنگتن نشین!!!

و ناجورترین خبری که احتمالا به عنوان سورپرایز سال جدید در روزهای آینده و شاید هم در روزهای اول سال جدید اعلام شود، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خواهد بود، البته فعلا بلوف آن را در رسانه ها طرح کرده اند و زلمای خلیل زاد هم با طالبان در حال مذاکره است و اگر در برابر آن، طالبان هم سلاح های خود را بر زمین بگذارند و با دولت افغانستان وارد مذاکره شوند و آتش بس اعلام شود و …، در نهایت می شود به نوعی صلح دست یافت با تعدیل نظریه های افراطی طالبانی طالبان در جریان مذاکرات نهایی صلح با دولت افغانستان!!!

ظاهرا مقدمات عبور از اخوانیسم اسلامی چه شیعه و چه سنی در جریان است!!!، و این یعنی عبور از  ساختار کنونی جمهوری اسلامی!!!

و در نهایت باید مراقب پروژه فدرالیسم ایرانی بود که به تجزیه ختم نشود!!!، و زودتر باید تکان خورد قبل از اینکه به نوعی دیگر تکانمان دهند!!!

اما فعلا یلدای همه مان خجسته و کریسمس همه مبارک و سال نوی میلادی همه پر از به نتیجه رسیدن اهداف در دست اقدام، باشد!!!

………………………..

آخرین خبر اینکه اعلام شده 7/000 نفر از تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان (نیمی از آنها) کاسته خواهد شد به دستور ترامپ و رسما تعدیل نیرو در افغانستان استارت خورده است!!!

و از چند هفته دیگر آنها به آمریکا بازخواهند گشت!!!

(توضیح در مورد عکس جیمز متیس: 14 دسامبر 2001 میلادی، قندهار!!!، روزی که 1000 تا 2000 نیروی آمریکایی پایشان به افغانستان رسید!!!، در آن روز متیس هم در قندهار پایش را بر خاک افغانستان گذاشت!!!، و اکنون 20 دسامبر 2018، هم او از وزارت دفاع در حال رفتن است و هم نیمی از نیروهای آمریکایی از افغانستان خواهند رفت!!!)

 

 دسته‌ها:آزاد اندیشگی

۱ پاسخ

 1. دمت گرم ازاد اندیش جان، نوش…
  دستتان درد نکند.
  آی دل خونی داشتم از دست این متیس…

  دیوث را اسمش را گذاشته بودند «مد داگ! Mad Dog» یعنی سگی که قرار است دیوانه و خطرناک باشد ارواح عمه‌اش مثلا!!، که این بشر اگر هرگز سگ بود، نیش که پیشکش ، بی دندان ترین ژنرال تازه آنهم تفنگدار دریایی از آب درآمد که به عمر خودم بیاد دارم!…

  آقا نه میخواست زوری بزند، نه میخواست از لگن بلند شود تا کس دیگری جایش بشیند و کاری کند!!
  در حالی که هیچ غلطی در سوریه نمی‌خواست بکند اولا هشدار داده بود به اردوغان که حمله به سوریه نکند و ثانیا آقا اصلا میخواست سراسر مرز ترکیه و سوریه دکل نگهبانی بزند و آن مرز را با پول بیت‌المال آمریکا تا مدتی نامعلوم بپاید…
  که ترامپ هم گفته بود زکی بهم پول نمیدن مرز خودمو بپام تو دیگه کی هستی؟!…
  آقا معلوم نبود چه نقشه‌ای و پلانی اصلا دارد. از من می‌پرسید او را باید همان زمان تیپادادن به تیلرسون تیله باز از دستش راحت می‌شدند….

  حالا اردوغان چون میدان دارد خالی میشود تا او گوی کردی‌اش را چنانکه به مجلسش چندی پیش شهادت داد بازی کند،
  حتی اگر بیضه‌اش هم را یهو گم کند دیگر بهانه‌ای نخواد داشت برای تو زدن به حرفش و عقب نشینی کند خدای نکرده!
  و باید آن پیاده بظاهر مفت ولی مسموم شطرنج شرق فرات را بخورد و حسابی در باتلاقی که پیش ها اشاره اش را داشتیم فرو برود تا بعدش هم انشالاه بدست ترکیه خواهان مدرن سقط بشود این خادم‌الداعشین متوهم…

  متیس میخواست همینجوری بگذارد وجود سربازان آمریکایی در سوریه به ثباتی که با خود به همراه آورده بودند ادامه بدهد تا همه به کارهای خودشان برسند و مواضع پیش ببرند ولی هیچ چیز هم در آنجا به نفع آمریکا عوض نشود و آمریکا هم هی پول و سرباز و تجهیزات در آنجا هدر بدهد.

  ترامپ کار بسیار خوب تاکتیکی کرد هم با سوریه و هم با ماتیس.
  البته کرد های بیچاره تاوان خواهند پرداخت ولی کمک های غیب! از آنان دریغ نخواهد شد، باور کنید…

  هم، دوستان یادشان نرود که گرچه چکمه های آمریکایی دارند به خانه بر می‌گردند، با اینحال موشک های آمریکا و نیروی هوایی‌اش در منطقه فعلا صحبت رفتن را ندارند و هنوز هر موقع که بخواهد و هر هدفی را که بخواهد جناب شیردل می‌تواند در مدت کمی بیش از جیک ثانیه کن فیکن کند…

  وزیر دفاع بعدی کیه؟!

  آی کف خواهم کرد اگر تام کاتن را بیاورند جای نرم داگ!!!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s