همه مردان روحانی …

14

روحانی، مردی که از قبل از انقلاب سر و کله اش پیدا شد و برای اولین بار واژه «امام» را برای خمینی به کار برد و بعد، بعد از انقلاب دستیار رفسنجانی شد و بویژه در ستاد جنگ و بعد هم در مذاکرات پنهان در زمان ریگان (ایران گیت) نقش داشت، مردی که در تمام مذاکرات مخفی جمهوری اسلامی نقش اول را بازی کرد، از قرارداد سعد آباد تا برجام!، در ضمن دبیر شورای عالی امنیت ملی هم بود!

و در آخر راه، رئیس جمهور شد، رئیس جمهوری فیک!

از همان اول با طرح های 100 روزه خود که الگوبرداری از طرح های روزولت بود بعد از بحران بزرگ اقتصادی در آمریکای پایان دهه بیست میلادی به میدان آمد و طرح مذاکره با آمریکا (کد خدا) را طرح نمود، کپی کاری از طرح دتانت در زمان جنگ سرد بین شوروی و آمریکا، ولی او هرگز نتوانست نقش گوربی را بازی کند!، و از اول راه خود، دهن گشادی را برگزیده بود!

و بعد هم طرح تحول سلامت را با کپی بردازی از طرح بیمه «اوباماکر» به سرانجامی به همان بدی «اوباماکر» رسانده است که فعلا هرچند اجرا می شود اما در تعلیق است، از سر و ته آن زده اند و باید کسی پیدا شود که کلا از ریشه بزندش!!!

و چون از اول هم در امنیت خانه جمهوری اسلامی پرورش یافته بود مانند آندروپف در شوروی، تیم امنیتی ها را در کابینه خود وارد کرد.

اما بعد از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، بازی بدجوری به زیان او و تیم برجام باز او و رژیم برهم خورد، و اکنون او و باقی مانده کابینه بی عملش در گوشه رینگ بدجوری گیر کرده اند!!!

کمی هم در باره مردان کابینه او، از ظریف و زنگنه تا قاضی زاده هاشمی و ربیعی و صالحی و سیف و دیگران …

البته هنوز مهمترین وزیر او ظریف در کابینه باقی مانده است ولی شاید بزودی او هم برود …

ولی اول از همه از وزیر جوان سال کابینه شروع می کنیم یعنی آذری جهرمی، که به سرعت به حاشیه رفته است!!!، بعد از فیلتر شدن تلگرام، و احتمالا فیلتر شدن اینستاگرام کارش را خواهد ساخت از نظر تبلیغاتی، ولی او همچنان در کابینه باقی خواهد ماند ولی خنثی خواهد شد، هر چند که هم اکنون هم تاحدود زیادی خنثی شده است.

بعد می رسیم به علی ربیعی در وزارت رفاه و کار و تامین اجتماعی، او را که قبلا از همکاران سعید امامی بود در وزارت اطلاعات و با نام «عباد» می شناختنش در آن وزارتخانه، آورده بودند تا با تجربه های اطلاعاتی خود، در بین تشکل های کارگری نفوذی هایی را بفرستد و یا تشکل هایی انحرافی و فیک درست کند و در گام اول جلوگیری کند از اعتراض های کارگری و اعتصابات و در گام دوم اگر موفق نبود، این اعتراضات و اعتصابات را منحرف کند از مسیر اصلی آنها، و همچنین باندهای اقتصادی «مافیای» دوران احمدی نژاد را هم از تامین اجتماعی پاکسازی کند و بعد هم با وزارت بهداشت در زمینه طرح تحول سلامت همکاری کند از منابع مالی تامین اجتماعی!!!، او را هم کنار گذاشتند در اختلافاتی داخلی چون ظاهرا هم موفق نبود و هم کار از یک جایی به بعد از دست او در رفت و باید سیاست تغییر می کرد، البته نفوذی های او در تشکل های کارگری را در حال فعال کردنشان شاید باشند برای اینکه بازی را منحرف کنند، چون بعد از اعتراضات دیماه سال گذشته، بازی بدجوری از دستشان در رفته است!!!

بعد می رسیم به سیف، رئیس سابق بانک مرکزی، همانی که مثلا بصورت فیک توانسته بود در سال 92 نرخ دلار را از 3700 تومان به 3000 تومان کاهش و بعد هم ثابت نگه دارد تا سال 96 که البته از سال 92 تا 96 نرخ دلار به 3600 تومان هم رسیده بود، ولی بعد از دیماه سال گذشته قیمت دلار از 4000 تومان به 19000 تومان در مهرماه رسید!!!، و در مردادماه هم او کنار گذاشته شد، و یکی از سه ضلع دولت روحانی شکسته شد!!!

بعد می رسیم به قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت روحانی، کسی که طرح تحول سلامت را اجرایی کرد و بسیار بدهی برای دولت درست کرد و بودجه های زیادی را دود نمود!!!، او هم کنار رفت و ظاهرا فهمید دیگر برای او و طرح های او جایی نیست!!!، البته او وزیر دوم دولت بود بعد از ظریف، چون او در داخل طرح تحول سلامت را رهبری می کرد، و اکنون با کنار رفتن او روحانی تنها تر شده است.

اما هنوز ظریف در دولت باقی مانده است، و شاید بزودی او هم کنار رود و یا کنار گذاشته شود، چون بزودی باید تصمیم هایی گرفته شود و احتمالا او را هم باید قربانی کنند به چند دلیل، اول اینکه آمریکا با کسی که در زمان اوباما با کری مذاکره کرده، مذاکره نخواهد کرد، بویژه ترامپ!!!، دوم برجام را او روی دست رژیم گذاشته است با بی سوادی های خود و بی تدبیری های خود که مثلا چون چند سال در آمریکا بوده بود به آقایان در تهران فهمانده بود که او آمریکایی ها را خوب می شناسد، که معلوم شد اصلا آنها را نشناخته است، ولی آنها خوب او را شناخته و در رژیم جااندازی کرده بودند برای بازی برجام!!!

زنگنه هم بعد از اجرا و بازگشت تحریم های نفتی، و حتی این پرونده آخری توتال در فرانسه که برای پرداخت رشوه به پسر رفسنجانی در جریان بود و محکوم شد، بدجوری ضربه خورده است و احتمالا تا چند ماه دیگر که مهلت شش ماهه خرید نفت جمهوری اسلامی به پایان خواهد رسید، و خرید نفت جمهوری اسلامی کمتر هم خواهد شد و پول های نفت هم بیشتر بلوکه خواهد گشت، بیشتر به حاشیه رانده خواهد شد و شاید هم کنار رود و یا کنار گذاشته شود!!!

صالحی هم دیگر به مهره ای سوخته تبدیل شده است، اما اگر جمهوری اسلامی رسما از برجام خارج شود، مشخص خواهد شد سازمان انرژی هسته ای جمهوری اسلامی چیزی در دست ندارد برای نشان دادنش به جهان!!!، برای همین هم هست که از برجام خارج نمی شوند، چون کل برنامه هسته ای را در جریان برجام درش را گل گرفته اند و راکتورها را هم در زیر بتن دفن کرده اند!!!

و اما خود روحانی، تنها امیدش مرگ خامنه ای است!!!، اما اگر جریان دیگر پیش دستی کند، مرگ سیاسی او هم فرا خواهد رسید، شاید بزودی…، اما اکنون ظاهرا فصل کودتا در کودتا است، شاید قبل از کودتای اصلی!!!

و شاید هم فصل مرگ خاموش رژیم، در اقیانوس بن بست های حداکثری!!!، فصل یخبندان رژیم و کوه های یخ پیش رو، غرق شدن تایتانیک واری را برای رژیم، شاید در پی داشته باشد!!!دسته‌ها:آزاد اندیشگی

۱ پاسخ

  1. عالی بود، عالی!
    دستتان درد نکند.
    ظریف را مخصوصا دقیق به خال زدید!
    نوش…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s