آیا پروژه «سقوط 79″، بصورت مینیاتوری، به مرحله نهایی خود رسیده است؟!

آقایان گور خود را کنده و بیشتر در عمق باتلاق اعمال خود فرو می روند. اکنون مشخص شده است که صادرات نفت سعودی با اختلال روبروست، مشخص شده که شاید «پهپاد»های انجام دهنده این حمله به دو پالایشگاه نفتی سعودی که حداقل به 19 نقطه آن آسیب زده اند از آسمان کویت رد شده باشند و یا از حریم هوایی عراق استفاده کرده باشند.

و مقاماتی در واشنگتن هم اعتقاد دارند که جمهوری اسلامی با موشک کروز به این پالایشگاه ها حمله کرده است و بعضی از مقامات سعودی هم چنین موردی را با مقامات آمریکایی مطرح کرده اند!

و ترامپ هم در جدیدترین نظری که انتشار داده است هم گفته، آمریکا آماده است تا بر علیه کسانی که به آنها سوء ظن می رود، در صورتی که سوء ظن ها را سعودی ها در تحقیقات خود اثبات کنند، اقدام نظامی صورت دهد.

حالا می رسیم به چند نکته ای که باید با دقت به آنها توجه شود:

1 – انتخابات اسرائیل بزودی برگزار خواهد شد، پس فعلا احتمالا نباید دست به آتش شد!، چون ممکن است نتایج را برهم زند!

2 – اجلاس سران سازمان ملل نزدیک است، پس شاید باید با دست پر در آن شرکت کرد، و با پس گردنی روحانی را بر سر میز مذاکره حاضر کرد!، تا «آقا» هم سم مضاعف را نوش جان کند!

3 – و در صورت رد مذاکره، می شود عملیات محدودی را بر علیه منافع جمهوری اسلامی در خاورمیانه اجرایی کرد و حتی می شود چند نقطه ای را هم در داخل مرزهای ایران (چند پایگاه سپاه قدس، و مثلا چند جایگاه استخراج نفت را در خلیج فارس و چند اسکله نظامی) مورد هدف قرار داد.

4 – از این اشتباه نهایت استفاده را می توان برد و در متحد کردن کشورهای بیشتری برای شرکت در ائتلاف حفاظت دریایی، در خلیج فارس می شود کوشا بود، ظاهرا در مهرماه اجلاسی در بحرین برای سازماندهی عملی این ائتلاف برگزار خواهد شد.

5 – به اروپائیان می شود فشار بیشتری وارد کرد تا در مورد جمهوری اسلامی سخت گیری بیشتری صورت دهند و بیشتر فشار وارد کنند در زمینه تخلفات برجامی جمهوری اسلامی و دخالت های منطقه ای این نظام.

6 – با این روشی که جمهوری اسلامی در پیش گرفته است، اکنون عملیات محدود نظامی را می شود مشروع جلوه داد.

آقایان بدسواد، چنان از برکناری بولتون خوشحال شده بودند، که از خوشحالی زیاد دست به چنین حرکت اشتباه تاکتیکی ای زده و خود را در وضعیت «کیش» قرار داده اند!، و فراموش کرده اند که در آمریکا رئیس جمهوری است که در نهایت تصمیم نهایی را می گیرد و اکنون به او خوراک رسانده اند برای اجرایی کردن تصمیمی نیمه خشن!

فراموش کرده اند که برای اجرایی کردن مذاکره با کره شمالی، ترامپ وزیر امور خارجه سابق و مشاور امنیت ملی خود را برکنار نمود، و اکنون هم بعد از مذاکره با کره شمالی هنوز هیچ تحریمی برداشته نشده است!، و حالا هم برای نشان دادن تسلیم شدن این آقایان در جلوی دوربین جهانیان و گرفتن عکس فوری تاریخی با روحانی و زدن آن توی سر دموکرات های آمریکایی و مجبور کردن این آقایان به خط عوض کردن!، و جدایی انداختن بین آنها و دموکرات های آمریکایی و لیبرال های اروپایی و چند کشور اروپایی، مخصوصا فرانسه!، دارد ترامپ تلاش می کند!

حالا اگر مثلا در این بین چند میلیاردی هم به صورت موردی به جمهوری اسلامی پرداخت کند (نه از نوع اوبامایی!)، مثلا اجازه دهد که آقایان بتوانند 5 میلیارد نفت بفروشند، از نفتی که روی آب ها انبار کرده اند، در عوض قبول مذاکره روحانی با ترامپ و دیدار آنها در جلوی دوربین های خبرگزاری های بین المللی، و در صورتی که این دیدارها ادامه یافت و به مواردی از تسلیم شدن جمهوری اسلامی هم رسید، چند میلیارد دیگر هم به همینگونه بدست آورند، باز هم ترامپ برنده شده و این آقایان بازنده خواهند بود به همراه فرانسه مکرون و دموکرات های آمریکایی، شاید این چیزی بوده که بولتون قدرت درک آن را نداشته است، البته در مورد ونزوئلا و کره شمالی هم دچار اشتباه شده بود و با ترامپ به اختلاف نظر رسیده بود!

و اکنون با این حمله به پالایشگاه های نفتی سعودی، در نبود بولتونی که به جنگ طلبی مشهور بود و سابقه او در مورد جمهوری اسلامی!، و سابقه او در دولت بوش و نظرات او در مورد جنگ عراق و بیوگرافی سیاسی او!، می شود عملیات محدود و یا بیشتر از محدود را مشروع جلوه داد!

در ضمن از اکنون تا اجلاس سازمان ملل می توان اوضاع را آرام نگه داشت و در پشت پرده اخطارهای جدی ای به جمهوری اسلامی داد!، و برای آنها روشن ساخت یا مذاکره و یا مقابله!، و اجازه داد انتخابات اسرائیل در فضایی آرام برگزار شود (اگر حماس یا حزب الله، کاری نکنند!)، و به سعودی هم می شود وقت داد تا در تحقیقات خود مشخص کند، چگونه این حملات صورت گرفته است!، و تصمیم بگیرد که واقعا می خواهد پای جمهوری اسلامی را مستقیما به این موضوع باز کند و یا بنوعی با حوثی ها و حشد الشعبی می خواهد درگیر شود، و در صورتی که با آن دو گروه درگیر شود، شاید اسرائیل اجرای عملیات های خود را بعد از سوریه و عراق به یمن هم گسترش دهد و آمریکا هم چند نقطه را در یمن و عراق مستقیما بزند!، و بازی جمع کردن حوثی ها رسما کلید بخورد!

و اگر سعودی ها مستقیما پای جمهوری اسلامی را به این موضوع باز کنند!، بنوعی فصل نهایی «سقوط 79» بصورت مینیاتوری!، به اجرا در نخواهد آمد؟!

آیا اکنون رسما بازی دارد به طرف اجرا شدن مرحله نهایی «سقوط 79» پیش می رود!، کتابی که در آن در نهایت، اشغال حوزه های نفتی سعودی و خود سعودی از طرف ایران و حمله آمریکا به ایران و اشغال ایران پیش بینی شده بود! و اتفاقات این کتاب در 5 سال می گذشت، آن کتاب در دو سال قبل از انقلاب، یعنی سقوط 79 نوشته شده بود!

در آن کتاب سقوط پهلوی و پروژه اتمی ایران و جنگ کویت و …، بنوعی پیش بینی شده بود.

حالا با حماقت آقایان حاکم و رهبران جمهوری اسلامی!، بصورت مینیاتوری می شود اجرا شدن مرحله نهایی «سقوط 79» را در چشم انداز دید!، و موجبات این مورد را نه بولتون و ترامپ، که خود این آقایان دارند فراهم می کنند!

فراموش نکنید که ترامپ اهل جنگ نیست!، ولی از جنگ هم ترسی ندارد!، او نمی خواهد که شروع کننده جنگ باشد!، نمی خواهد که مثل بوش به استقبال جنگ برود، اما با اکراه می تواند جنگی را هم شروع کند، شک نکنید!، می تواند از برگ نتانیاهو استفاده کند!، در زمانی که وقتش برسد، و این آقایان آن زمان! را مدام جلو می اندازند، بعد از آنکه کمی به عقب انداخته و نفسی کشیده اند!

و سیاست «از این ستون تا آن ستون فرجی است!» این آقایان، دیگر دارد به انتها می رسد!، چون اکنون به انتهای » منطقی» عمل کردن و «خردورزی» حتی در چارچوب نظام ملاها و سردارها، داریم می رسیم، اگر نرسیده باشیم!

روزهای آینده مهم خواهد بود در شکل گیری و جهت دهی پیامدهای حملات به پالایشگاه های نفتی سعودی!، پس با دقت لابلای خطوط را بخوانید!دسته‌ها:آزاد اندیشگی

۱ پاسخ

 1. دستتان درد نکناد، رفیق هم‌پیاله نازنینم، نوش…

  دوستان، جناب ترامپ از واژه «لاکد-اَند-لوُدِد locked and loaded» استفاده کرده که مراجع خبری فارسی آنرا آمادگی نظامی ترجمه کرده اند…
  این یک واژه نظامی است رایج میان سربازان آمریکایی که دفعه پیش که ترامپ از آن استفاده کرد به اشتباه گفت «کاکد اند لودد!»…
  باری، وقتی نظامیان از این واژه استفاده میکنند، در حقیقت دارند با عزم و شوق نسبت به آتش بازی احتمالی که در پیش رو شاید هست میگویند که اولا خشاب پر از فشنگ به خزانه تفنگشان متصل و قفل یا «لاکد locked» است، و ثانیا اینکه فشنگ اول در ته لوله تفنگ جای گرفته یا «لوُد load» است!…

  با استفاده از این عبارات، جناب شیردل زبل روحیه خود را نسبت به آن ابراز کرده، و الا میتوانست از «میلیتاری رِدینِس» یا واژگان مشابه استفاده کند!!
  ….
  بیگناهان را امانم آرزوست…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s