انتخابات جمهوری اسلامی و ظهور «خر مهره ای» به نام همتی

قبل از پرداختن به کاندیداهای این دوره در مورد میزان مشارکت رای دهندگان این دوره، که بدترین انتخابات ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی خواهد بود، بهتر است کمی بیشتر بدانیم.

در این انتخابات، که رسما معنی انتخابات را هم بی مورد کرده است، 33 درصد شرکت خواهند کرد بصورت قطعی و 33 درصد هم بصورت قطعی شرکت نخواهند کرد، از 33 درصد باقی مانده نیمی بصورت قطعی شرکت نخواهند کرد، یعنی 50 درصد در هیچ شرایطی رای نخواهند داد، از آن نیم باقی مانده یعنی حدود 17 درصد هم نیمی شرکت نمی کنند، چون با رد صلاحیت های شورای نگهبان و تنفر مردم و تورم و مشکلات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، انتخابات در اذهان مردم بی مورد و بی ارزش شده است، پس در این دوره 55 درصد بصورت قطعی شرکت نخواهند کرد، و تنها 12 درصد سرگردان باقی می ماند که شاید در لحظه آخر رای دهند. پس 33 درصد و 12 درصد در نهایت می شود 45 درصد، و اگر میزان مشارکت بیشتر از این توسط جمهوری اسلامی اعلام شود، غیر قابل باور و دروغ گوبلزی خواهد بود.

البته میزان واقعی مشارکت احتمالا 35 تا 40 درصد خواهد بود و 5 درصد هم تقلب جمهوری اسلامی را باید به آن افزود. شرایط از زمانی که انتخابات مجلس برگزار شد بهتر نشده است و در بعضی موارد بدتر هم شده است، در آن انتخابات میزان مشارکت 42 درصد بود، و چون این بار انتخابات شوراها هم برگزار می شود، چند درصدی برای رای دادن به فامیل خود در انتخابات شرکت خواهند کرد، در غیر اینصورت اگر این تعداد را از میزان مشارکت کم کنیم، حدود 37 تا 39 درصد در انتخابات شرکت خواهند کرد، و این نخودی های شوراها هم بیشتر در روستاها متمرکز خواهند بود، در شهرها کمتر در انتخابات شوراها شرکت خواهند کرد.

نظرسنجی ها هم از خارج از کشور میزان مشارکت را 25 درصد، و مثلا تلویزیون اینترناشنال 27 درصد و در داخل خبرگزاری دانشجویان 37 تا 42 درصد، و نظرسنجی هایی با منابع نامعلوم (نظرسازی های جمهوری اسلامی)، میزان مشارکت را 49 درصد و سایت های وابسته به اصول گرایان تا 60 درصد هم برآورد می کنند، البته در دولت روحانی برای اینکه آبروی آن گروه مقابل را ببرند مقاومت خواهند گرد تا میزان مشارکت زیر 50 درصد اعلام شود، و آن گروه هم زیاد روی بالای 50 درصد کار نخواهد کرد، ولی می خواهد مثلا 48 یا 49 درصد اعلام شود، ولی خودشان هم می دانند که بیشتر از 45 درصد دروغ گوبلزی خواهد بود، و شاید در نهایت 43 تا 45 درصد اعلام کنند، وزارت کشور هم گفته است مشارکت احتمالی بین 37 تا 47 درصد خواهد بود، یعنی میانگینش می شود 43 درصد، درست مثل انتخابات مجلس.

حالا می رسیم به کاندیداها، ولی اول در مورد شش نفری که در «بی مهره» بودن جمهوری اسلامی آمدند و یا کنار زده شدند: لاریجانی – قالیباف – آذری جهرمی – ظریف – رئیسی و جلیلی.

آذری جهرمی با قانون جدید انتخابات که سن کاندیداها را کمتر از 40 و بیشتر از 80 سال را برای شرکت در انتخابات ممنوع کرده بود، اوت شد، او 39 سال سن دارد.

ظریف را با انتشار فایل صوتی کنار گذاشتند، البته بخشی از دولت روحانی هم در آن دست داشت و آن فایل صوتی را منتشر کرد.

قالیباف، چون در بین چهره های جمهوری اسلامی مورد اعتماد کامل نبود نیامد، و تخریب ها بر علیه او هم زیاد بود، و در مقام رئیس مجلس باقی ماند.

لاریجانی را هم رد صلاحیت کردند، چون جناح روسی از او بدشان می آمد، و حوصله کسی که به گلوبال های شهرک لندنی وابستگی دارد را نداشتند، و در مورد قرارداد با چین هم چون او در مذاکرات نقش داشت، پوتین از او زیاد خوشش نمی آمد!، چون روسیه با چین در پشت پرده اختلاف دارند، درست مثل آمریکا با بریتانیا.

و اگر به کارنامه او توجه شود، در زمان احمدی نژاد هم از دبیر شورای امنیت ملی اخراج شد، و از قم وارد مجلس شد و نه تهران!، و نقش او را در مورد آزاد کردن ملوانان بریتانیایی در فروردین 86 را هم همه می دانیم!

رئیسی و جلیلی، اما تایید صلاحیت شدند، و در لحظات پایانی تبلیغات، جلیلی کنار کشید.

اکنون رئیسی مانده است با رضایی و قاضی زاده هاشمی و همتی.

رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و «نوکر» رفسنجانی!، و مثلا «دانشمند» رژیم!، و کسی که تنها می آید تا با آرای باطله رقابت کند!، البته ممکن است در این دوره رای های بیشتری کسب کند.

قاضی زاده هاشمی، شاید او هم رای های بیشتر از انتظاری کسب کرد!

رئیسی، همه چیز را به گونه ای مهندسی کرده اند تا او به مقام ریاست جمهوری انتخاب شود!

و همتی!، «خر مهره ای» که توسط رمالان اصلاح طلب در این دوره «رونمایی» شده است!

حافظ شیرازی قبلا گفته بود:

داد از این بازار صرافان گوهر ناشناس، که در آن، خر مهره را با دُر برابر می کنند.

حالا این بار مسخره بازی اصلاح طلبان نخواهد گرفت و نتوانستند در زمان تبلیغات دو قطبی ایجاد کنند، و بازی بد و بدتر را پیاده سازی کنند، ولی اگر مثلا بازی به دور دوم رفت و رئیسی و همتی در هفته آینده به جان هم افتادند، باز هم به احتمال زیاد بازی اصلاح طلبان نخواهد گرفت!، حالا اگر بعضی ها نگران هستند که ممکن است همتی را به خورد ملت بدهند، باید بدانند که اگر چنین شود، مستقیما جمهوری اسلامی حکم خودکشی خود را صادر کرده است و همتی به سرعت تبدیل به گورباچف نظام می شود، چون اگر خفه شود، پایگاه نداشته اش، شکل نخواهد گرفت و اگر به «عرعر» کردن سیاسی ادامه دهد دولت با تفنگ را به جان خود خواهد انداخت و اگر با این عر عر کردن ها پایگاهی در کف خیابان درست کند، منتظر اعتراضات اجتماعی- سیاسی و اقتصادی باید بود و در نهایت بازی از کنترل خارج می شود، و در کل همتی مهره نظام نیست!، ولی فعلا 48 ساعتی باید منتظر ماند!

حالا می رسیم به رئیسی، باید دید در کابینه احتمالی او چه شخصیت هایی جای خواهند گرفت!

رهبر در سخنانی ای که در مستندی در تلویزیون رژیم، پخش گردید، گفته است مخالف برد بیشتر از 2000 کیلومتری برای موشک های رژیم بوده و هست و بعضی ها با این تصمیم او مخالفت کرده اند!، این سخنان را جدی بگیرید!، چون اولین سیگنال برای بازی با برگ موشکی است و بنوعی دارد رهبر می گوید قبول کرده است برد این موشک ها بیشتر از 2000 کیلومتر نباشد!، و اگر قرار باشد مذاکرات به بحث موشکی هم بپردازد!، پس باید قابل اعتمادترین ها پشت مذاکرات قرار گیرند، برای همین باید در داخل قدرت یک دست شود، تا بشود در خارج درست مذاکره کرد!، و اگر اینگونه به موضوع نگاه شود، بیشتر درک می کنید که چرا رئیسی وارد بازی شده است!، چون سپاه را هم باید راضی به امتیاز دادن کرد، و با لاریجانی و همتی نمی شود!

و در کابینه رئیسی، باید دید جلیلی آیا پستی می گیرد، احتمالا در سمت های حساس جای نخواهد گرفت، چون خاطره بدی از او دارند خارجی ها!، و باید دید در سمت هایی مانند دادگستری و وزارت کشور، چه «تحفه هایی» قرار خواهند گرفت، و بدنه دولت آینده تا چه میزانی از سپاهیان و اصول گرایان تشکیل خواهد شد!، بعد می شود بیشتر در مورد آینده تحلیل کرد.

اما فعلا به مرحله ای رسیده ایم، که قبلا مانوک عزیز پیش بینی کرده بود، صیغه کردن برجام، اما توسط دولت بایدن!، ولی بعد از آن چه خواهد شد، منتظر باشید در تهران در جایی از ادامه این مذاکرات و امتیاز دادن ها، بازی از کنترل خارج شود و حرکتی اشتباه رخ دهد و بعد از آن شروع مرحله آخر، یعنی فروپاشی رژیم از درون آغار می شود!

شاید زودتر از 1403، شاید در سال 2022 میلادی!، ولی کمی صبر داشته باشید، چون بالاخره دولت بایدن کمی این روند را به تاخیر انداخته است!، اما جلوی آن را نمی تواند بگیرد، چون شاید بزودی جلوی خودش را هم «گروهی» دیگر، بگیرند!

…………………….

دو نوشتار دیگر که قبلا در مورد انتخابات نوشته بودم:

اولین انتخابات زیر 50 درصدی جمهوری اسلامی (در مورد انتخابات مجلس در سال 1398):

https://wordpress.com/post/piyalechi.com/4343

بی برگی جمهوری اسلامی برای انتخابات آب دوغ خیاری!:

https://wordpress.com/post/piyalechi.com/5459دسته‌ها:آزاد اندیشگی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s