دوستی خاله خرسه با شاهزاده؟

دوستان،
نوش…

فاکس نیوز، یا مجری اریک شاون، یا هر دو، چند ماه پیش با تولید و پخش ویدیوی مصاحبه‌ای با شاهزاده رضا پهلوی که عنوانش را هم گذاشته بودند « آینده‌ی ایران THE FUTURE OF IRAN » نسبت به او جفا و دوستی خاله خرسه را بدجوری روا داشتند.

دلیل ادعای بالایم را در پاره ای از آن ویدیو که برایتان قیچی کرده‌ام خواهید شنید که میگوید، یعنی حرف نادرست در دهان شاهزاده می‌گذارد و بدو نسبت می‌دهد، با این گفته که:

«اکنون شاهزاده می‌خواهد مردم علیه رژیم قیام کرده و سلطنت مشروطه را برقرار کنند.»

«The Monarchy led by Pahlavi’s father was overthrown by the 1979 Islamic revolution of Ayatollah Khomeini, and Pahlavi’s family fled the country. Now he wants the Iranian people to rise up against the regime and establish a Parliamentary Monarchy.»

این ویدیو را همان ماه مه که بیرون آمد دیدم و و با شنیدن حرفهای اریک شاون بسیار ناراحت شدم. چون انصافا شاهزاده چنان چیز بدور از منطقی را که او گفت هرگز نگفته و نخواهد گفت.

تصمیم هم داشتم همان موقع چیزی بنویسم و مثل حالا گاف آنان را مطرح کنم ولی مشغله های دیگر زندگی گریبانگیرم شدند و بعد هم از یادم رفت… حال، با این لینک شما، دردم تازه شد.
اگر من جای شاهزاده بودم فاکس نیوز را به محکمه می‌بردم و ادعای خسارت می‌کردم.
یا اقلا به وکلایم می‌گفتم یک زنگی به فاکس نیوز بزنند و حالشان را جا بیاورند!!…

من خودم شاهد زنده‌ام این همه سال ها که همراه با سفید شدن موی سرش، شاهزاده زبانشان مو درآورده بسکه گفته که (نقل به مضمون)، با فاصله‌جویی از خشونت، این رژیم باید از طریق یک کنش سراسری ملی نافرمانی مدنی بزیر کشیده شده و پس از آن نوع حکومت سکولار آینده ایران، که بر مبنای حقوق بشر و دموکراسی خواهد بود، جمهوری، سلطنتی، یا هرچه که مردم بخواهند طی یک همه پرسی آزاد و عادلانه تعیین شود. و پس از آن هم هر نقشی که مردم از او بخواهند او در آن منزله خدمتگزار کشورش خواهد بود. والسلام.

آخر چرا فاکس و اریک شاون، هنوز که کار شروع نشده، خواستند اونجوری به شاهزاده لطمه زده، گفته های او را لوث کرده، و از اعتبار او به طور کلی، و همتش برای ایران بخصوص، بکاهند؟

آخر آن میکروفون با دسته و سه پایه‌اش محکم بخورد توی سر اریک شاون تا شاید قدری از کژی‌اش کاسته شده و اصلاح شود!!
چرا یواشکی چنان موذیانه عمل کردند؟!…

بفرمایید. خودتان گوش کنید.

نوش:

.———.

پ.ن.
الان رفتم و همان وید؛و را در کانال فاکس نیوز در یوتیوب پیدا کردم و شنیدم که کلمات «سلطنت مشروطه» یا «پارلامنتاری مانارکی» را با «دموکراسی پارلمانی» یا پارلامنتاری دیماکرسی» عوض کرده‌اند. شاید وکلای شاهزاده زنگی به فاکس نیوز زده باشند!!…دسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s