فریدمن: کمربندهایتان را ببندید!

Capture
دوستان،
نوش…

جناب توماس فریدمن ژورنالیست آمریکایی را که حتما می‌شناسید.
ایشان نویسندهٔ ستون‌نویس متخصص مباحث سیاست خارجه، خاورمیانه و مسائل زیست‌محیطی تشریف دارند که سه بار برندهٔ جایزهٔ پولیتزر شده، قلم محشری داشته، و خیلی هم خرشان در مجامع ادبی سیاسی و تحلیلی می‌رود، و در حال حاضر برای نیویورک تایمز قلم می‌زنند.

حالا که یادتان آوردمش، غرض از نگارش این خطوط این است که به اطلاع گرامی و محترمتان برسانم آقای فریدمن دیروز و امروز در دو منبع مختلف مطالبی به نشر آورده که قاعده مشترکشان این است:

اسرائیل و ج.اس. در سوریه به جنگ تمام عیار همدیگر خواهند رفت که ایشان می‌گوید خطرناک ترین وضعیت خواهد بود چون در صورت چنان تحولی خطر کشیده شدن پای آمریکا و روسیه به درون آن جنگ علیه همدیگر بسیار زیاد است.

جناب فریدمن می‌گوید هم روسیه سوریه را ساکت و بشار را آنجا دست نشانده می‌خواهد تا بی دردسرتاسیسات نظامی‌اش را آنجا داشته و بی هزینه پز خالی بندی ابرقدرتی بدهد، و هم بشار آن شیطان آشناست برای اسرائیلی ها که ترجیح می‌دهند شیطانی را که می‌شناسند در جوارشان داشته باشند تا آشوب و بی‌ثباتی.

اگر از من بپرسید یعنی شما بخوانید که دیل شده:
روسیه با بشار در سوریه می‌ماند، سپاه و حزب الله خمینی باید از آنجا بعد از اینهمه تلف پول و خون بروند. یعنی سر آقا را با قاقا لی‌لی و قرآن عتیقه فیک گرم کردند و پای رودخانه فروختندش. شما خودتان حدس بزنید کدام رودخانه، و همچنین حدس بزنید در ازای داشتن سوریه و بشار سر جاش ، پوتین چه و یا که را تاخت زده!…

ولی ج.اس. ول کن نیست، آقای فریدمن به فغان دارد، و می‌خواهد به هر قیمتی خودش را آنجا و بغل اسرائیل در سطح نظامی مستقر کند تا بتواند هرموقع دلش خواست هر چوبی را که پسندید در آستین اسرائیل به هر درازایی که دلش خواست فروکند، که البته اسرائیل هیچوقت اجازه چنان چیزی را نخواهد داد.

لذا حرف آخر آقای فریدمن این است که بین طرفین درگیری علنی نظامی، و نه دیگر نیابتی، با پرواز آن پهپاد سپاه که حالا می‌گویند انفجاری نیز بوده از سوریه به داخل حریم هوایی اسرائیل شروع شد . حال اگر قاسم خان گل پلک نزند و از سوریه عقب نکشد، نتیجه اش برخورد شدید قدس و اسرائیل خواهد بود. پس پایان می‌دهد مقوله را با گفتن اینکه کمربندهایتان را ببندید!

دوستان، دیگر خیلی آشکار شده و فریدمن هم گفته که مقامات اسرائیلی یواشکی در گوشش گفته‌اند حمله اخیر به مستقره ج.اس. در سوریه که منجر به کشته شدن هفت سپاهی و عده دیگری گردید کار اسرائیل بود. این و اتفاقات دیگر نشان میدهد که اسرائیل مدتی است که به جنگ ج.اس. در سوریه رفته. لاکن فعلا جنگ فرسایشی به نظر می‌رسد تا یک کیو کیو بنگ بنگ تمام عیار. سؤال اکنون پس اینست که آیا بهانه فراهم خواهد شد که فتیله اش را بکشند بالای بالا؟!…

خواهیم دید.

نوش…دسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s