چین به آمریکا: برجام باید ادامه یابد و مراعات شود

Capture

دوستان،
نوش…

امروز وزرای خارجه و دفاع آمریکا، مایک پومپئو و جیمز ماتیس، و همتایان چینی شان دیدار مهمی در واشنگتن داشتند که در انتهایش مقابل خبرنگاران ظاهر شده و سخنان بسیار خوبی گفتند که جمعا بو و هوای همکاری و همیاری طبق معمول آمریکا و چین را داشت، و همچنین به سوالاتی از سوی خبرنگاران حاضر نیز پاسخ دادند.

بنده در اینجا همه‌ی برنامه را البته نیاورده‌ام، لاکن کلیپی از آن همایش را تقدیمتان می‌کنم که در آن تمامی صحبت هایی را که از هر دو طرف در باره‌ی ایران و برجام و تحریم ها شد می بینید:

متن:

Pompeo: I also expressed our desire to see further cooperation from China in addressing Iran’s Nuclear and Missile programs and other malign activities. We hope to work with the Chinese government and Chinese energy companies in this regard. Bringing Iran’s oil export revenues to zero is a critical component of this campaign, and we discussed this today.

Yang: The Chinese side also stressed that the proper handling of the Middle East situation, in particular, matters related to Iran is very important.
About the deal on Iran (the Nuclear deal with Iran, i.e., the JCPOA): it needs to be continued to be implemented and observed, and the two sides should make continued contribution to peace and stability of the region.

برگردان به مضمون:

…—…
پومپئو: من همچنین به چینی‌ها گفتم که خیلی دلمان می‌خواهد که بیشتر با ما راه آمده و در راستای مقابله با برنامه های هسته‌ای و موشکی و دیگر کژکاری های ایران یاورمان باشند. در آن راستا، امیدواریم که از همکاری های دولت چین و شرکت های انرژی آن کشور بهره‌مند باشیم (چرا که) تنزل دادن درآمد ایران از صادرات نفتی به صفر یکی از محورهای اساسی این سیاست است و ما این را امروز با آنان درمیان گذاشتیم.

یانگ: طرف چینی هم همچنین تاکید داشت که اداره‌ی صحیح و مناسب وضعیت خاورمیانه، بالاخص امور مربوط به ایران خیلی مهم است.
در رابطه با برجام، (این بگوییم که) انجام و رعایت آن بایستی ادامه داشته باشد، و هر دو طرف (یعنی آمریکا و ایران) باید در جهت ارتقای صلح و ثبات منطقه بکوشند.
…—…

پس دوستان، چنانکه ملاحظه می‌فرمایید فعلا چینی ها دارند به شیردل نوچ گفته و عوض قول همکاری به او دادن، دارند برایش روضه‌ی صلح و ثبات خوانده و از کرامات سفره‌ی برجام نقل می‌کنند!…

ولی این شیردل دیل بازی که ما می‌شناسیم، هنوز همه‌ی کارت هایش را با چین بازی نکرده است. قول می‌دهم!…

نوش…دسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s