ترامپ، سلطان توئیتر

Capture

دوستان،
نوش…

می‌دانید چرا چین و ژاپن و کشورهای دیگری که نفتشان از تنگه هرمز عبور می‌کند دیگر باید فتیله احترامشان را نسبت به ترامپ شیردل و زبل ببرند بالاتر و بجای مِستِر پرزیدنت او را «عمو جان» خطاب کنند؟!…

نه بخاطر اینکه رئیس جمهور آمریکاست که نام سیستم قدرتمندش را «عمو سام» نهاده‌اند…

بلکه بخاطر توییت های بالا که امروز صبح نوشت و در آن از آن روشنگری‌های آشنای ترامپی کرد. آنهم درست در همان ساعاتی که داشت کیسه زر را از پنجول خلیفه عفریت می‌کشید بیرون تا قفلش کند و کلیدش را بیاندازد همانجا که عرب نی انداخت!!

تا دیشب ترامپ چند بار تکرار کرده بود محض اطلاع دنیا که چه حجمی از نفت ممالک مهم دیگر مثل چین و ژاپن و هند و اینا از تنگه هرمز می‌گذرد و من آخرش شروع کردم پرسیدن از خودم که داستان چیه چرا ترامپ هی اینو تکرار میکنه؟… یعنی حرفی نیست در اینکه ترامپ اصولا اهل تکرار کردن لب مطالبش در جملات کوتاه و صریح هست، بله، و اون از خصلت شومنشیپ و صحنه گردانی‌اش بر می آید، لاکن به هنگام تکرار صحبت عبور نفت آن کشور ها از تنگه هرمز، لحن ویژه‌ای در گفتارش می‌شنیدم…

تا اینکه امروز صبح بعد از صبحانه، عموجان ترامپ با توییت بالا آخرش زنگوله را با نخ بست به دم گربه و معرکه را به فاز دیگری کشاند!!!

ایشان چنین گفتند:

«۹۱ درصد از نفت چین، ۶۲ درصد از نفت ژاپن و نفت خیلی از کشورهای دیگر از تنگه هرمز عبور میکند. پس چرا ما اینهمه سال ها داریم مفتی خطوط کشتیرانی همه را در آنجا حفاظت می‌کنیم؟
کشتیرانی همیشه کار خطرناکی بوده و این کشورها باهاس خودشان از کشتی هایشان حراست کنند. [و چون ما دیگر آقای بی‌بحث و بی چون و چرای تولید نفت و گاز در دنیائیم،] اصلا نیازی نداریم که اونجا باشیم.
و از ایران هم این خواسته بسیار ساده را داریم: سلاح هسته‌ای غدقن، و دیگر هم بانی تروریسم نباش!»

در ضمن اگر توجه کرده باشید، ترامپ به حرفش اضافه کرده و حالا که خامنه‌ای با دمپایی آمد و چاچول بازی در آورد و شد سرتق، او هم دیگر نمی گوید «فقط بمب اتمی، نه. همین…» و بلکه «هزینه سازی تروریسم موقوف» را هم به آن چاشنی کرده!…

پرزیدنت ترامپ قسمت قابل توجهی از کارش با توییتر انجام می‌شود. خداوند دستش را به دور از درد و خودش را سالم و دور از بلا نگه دارد که کار به این درستی والاه از هیچ کدام از پرزیدنت های کیلویی ماقبلش ندیده‌ایم…

چین تا امروز صبح در ایستگاه تاریخ مثل یک توریست در انتظار بلیط ارزان معطل وایستاده بود داشت نگاه می‌کرد. ولی حالا می‌داند که وقتش است او هم چمدانش را برداشته و سوار قطار ترامپ بشود. با چین آنبورد، روسیه هم دوان دوان خواهد آمد که آقا یه جا هم روی نیمکت برای من پیشتون بازکنید.

تعجب هم نکنید اگر فردا ببینید که ترامپ یادش آمده در توییت هایش که ج.اس. به علاوه
تلاشش به دستیابی به بمب هسته‌ای و حمایت جهانی‌اش از تروریسم، اتفاقا بدجوری هم از ناراحتی نقض حقوق بشری دارد رنج می‌برد!!!

نوش…دسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s