حمله آب خاکی در نظر؟

J114

طرف یهو بی هیچ مناسبتی پریده بود وسط صحبتی و پرسیده بود: میدونی فَرگ چَلاخ چیه؟!…
و بعد از دریافت سکوت و نگاه عجیب غریب مخاطبینش خودش جواب داده بود: یه پاش از اون یکی دیجش موساویه!!

الغرض، حالا دوستان می‍دانید فرق آقایان با کبک چی است؟

کبک اقلا انقدر میداند که وقتی تصمیم گرفت چشم بر حقیقت ببندد و سرش را بکند توی برف، لاجرم ساکت و بی تحرک بماند و زر بیخودی نزند و کرکری نخواند و شلتاق را تعطیل کند!!

و چون آقایان مراتب بالا را رعایت نمی‍کنند و مسئله گاماس گاماس روند حادتر شدنش را طی میکند، آنوقت میرسیم به برهه ای که بر میدارند و مقاله های توضیح دارتر! می‍نویسند مثل این:

نویسنده این مقاله، جناب کایل میزوکامی در نشنال اینترست، اول قسم ویژه ابلفرز ارباس میخورد که هیچ صحبت و تصمیمی برای حمله نظامی از سوی آمریکا نیست، لاکن میگوید «جماعت بهتر است بدانند آمریکا چه در جعبه ابزار نظامی اش» دارد!…

میگوید در صورت داغ شدن تنش با ملاتاریا و رسیدن اوضاع به مرحله سه، یکی از گزینه ها همانا بدون هیچ غیب گویی و تعجبی، حمله آبخاکی با حجم نیرویی حدود ۱۶۰۰۰ تفنگدار دریایی و ملوان به نقطه یا نقاطی از خلیج فارس ایران برای تسخیر مواضع نظامی در ساحل، جزایر، یا سکوهای نفتی در آب است. و اگر هم چنان چیزی صورت گیرد، آماج چنان حمله ای به احتمال زیاد یکی از جاهایی خواهد بود که منشأ شکرخوری یا کِرم ریزی علیه آمریکا و یا منافعش به شمار آیند.

البته پیش درآمد حرکت آن نیرو حملاتی برای از بین بردن مواضع پدافندی و فرماندهی ملا با استفاده از موشک های کروز تاماهاوک، توپهای سوار بر رزمناوها، سیستم های جدید پرتاب متعدد موشکی هدایت شونده تفنگداران دریایی که روی خود همان کشتی آبخاکی هم میتوان از آن استفاده کرد، و انواع اقسام هواپیماهای جنگی منجمله اف-۳۵ مجهز به موشک نقطه زن «اِستُورم برِیکِر Storm Breaker» که در همه جور آب و هوایی قادر به زدن هدف است خواهد بود.

در آخر کایل میزوکامی تاکید می‍کند که چنین عملیاتی بدون تلفات برای آمریکا نخواهد بود، چه به دلیل خود جنگ و چه به دلیل سوانح و اتفاقات، و تصمیم گیران چنین اقدامی را به جان مادرشان قسم میدهد که نه حالا و نه در طی سی سال گذشته ایران کاری نکرده که سزاوار چنین تنبیهی باشد.

ولی در آخر چنین تمام می‍کند که اگر چنان افتد، حمله آبخاکی راهی است که باثمر خواهد بود…

ما هم میگوییم دست آقای کایل میزوکامی درد نکناد و کامشان میزون باد!…

نوش…

https://nationalinterest.org/blog/buzz/trump-might-launch-amphibious-assault-against-iran-if-war-starts-69237دسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s