در باره نیترات آمونیوم بیشتر بدانیم

captureجماعت هی دارند به زور به اذهان می‌چپانند که انفجار مهیب دیروز بیروت نتیجه‌ی اشتعال و انفجار ۲۷۵۰ تن کود شیمیایی بوده که از هفت سال پیش در بندر بارش تخلیه و فراموش شده بود به امان خدا…

لاکن گردن نازکتر از موی ما بشکند اگر انکار کنیم نقش مهم نیترات آمونیوم در ایجاد انفجارات بزرگ را که در صنایع از آن روزمره استفاده می‌کنند. ولی نه به این سادگی!!!

پروسه‌ی کسب انفجار از کود شیمیایی کلی دنگ و فنگ دارد و الکی اتفاق نمی افتد و در تمامی انفجارات مربوط به نیترات آمونیوم در صنعت همیشه یک ماده دیگری مخلوط با نیترات آمونیوم بوده…

همین. نوش…دسته‌ها:PodCast پیاله‌کَست, اخبار مَخبار!...

۱ پاسخ

 1. درود بر پیاله چی🍾🥂دمت گرم نوش

  آیا شما باور می کنید که انبار اصلی کنار اسکله که برای باراندازی روزانه استفاده می شود برای ۶ سال توسط اموال متروکه اشغال شده باشد؟؟؟
  و هیچ آیین نامه ای برای حراج و فروش اموال متروکه وجود نداشته باشد!!!!
  این یک دروغ بزرگ است که توسط خبرگزاری های دروغ پخش شده است.

 2. درود بر شما نازنین هموطنم و سپاس از مِهرت نوش❤❤🌷🌹

 3. حمله به کشاورزی امریکا با انفجار نیترات آمونیوم در اسکله بیروت

  راز کلوب رم در حفظ محیط زیست و تاسیس صندوقی برای جمع آوری پول !! یک پروپاگاندا و یک وافریادها و مرثیه سرایی برای هشدار خطر نابودی زمین است

  https://www.radiozamaneh.com/299192

  عمو مانوک گفت کلوب رم کارش این است که با موضوعاتی مثل گرمایش زمین و نابودی زمین طرح موضوع بکند و … .

  دونالد شیردل، زودتر از همه روی این تیپ موضوعات و قراردادهای بین المللی انگشت گذاشت و البته از یکی از آن ها مثل معاهده پاریس زودتر خارج شد. دومی هم که قطع کمک های مالی به صندوق جهانی بهداشت بود، که هشدارهای لازم را طبق پروتوکل خودش به دولت ها نداد.

  درقضیه اسکله بیروت موضوع خود نیترات آمونیوم است.

  برای همین هم هست که ماکرون و حزب اله لبنان تاکید بر غیر تروریستی بودن آن دارند و البته ایجاد ترس از بالقوه بودن تبعات تروریستی آن .

  چون کود نیترات آمونیوم ، کشاورزی ارزان برای بشریت است برای تولید موادغذایی بیشتر.

  کلوب رم اصلاً از آن خوشش نمی آید همانطور که از D.T.T خوشش نمی آمد و فقط با یک گزارش سازمان بهداشت جهانی استفاده از آن را 13 سال منع کرد و تعداد زیادی در افریقا از مالاریا مردند.

  https://www.bbc.com/persian/science/story/2006/09/060915_si-who-ddt-malaria.shtml

  و همینطور منع استفاده از داروی ضد مالاریا » هیدروکلروکین» مقاومت بر مبنای پژوهش با داده های تقلبی !! که باعث شد تجویز و توصیه آن توسط سازمان بهداشت جهانی هم متوقف شود و پس از اعتراف دانشمند کذا !!، سازمان بهداشت جهانی روند تحقیقات خود در زمینه دارو ادامه داد !!

  باز رجوع به ویکی پدیای فارسی

  https://fa.wikipedia.org/wiki/

  حالا ترامپ مجبور می شود قوانین سفت و سختی برای تولید و عرضه نیترات آمونیم در کشاورزی امریکا بگذارد چون این ماده خطرناک هست حالا برای چه کسی خدا می داند.

  https://www.fastcompany.com/90537274/the-fertilizer-that-might-have-caused-the-beirut-explosion-is-all-over-the-us-its-unevenly-regulated?

 4. آفرین و صد آفرین ! یک کار پژوهشی زیبا بر اساس علم و واقعیت و منطق علمی‌ و صداقت علمی‌ . عزیز هموطن ! در رابطه با علوم اجتماعی و سیاسی هم به همین صورت آگاه و متفکر هستی‌ ؟ امیدوارم باشی‌ . فرمودی که » دانشمندان پیاله سرا » ! واقعا در پیاله سرا شما دانشمند وجود داره ؟؟!! معنا دانشمند را که حتما میدونی‌ ! یا از آن خالی‌ بندی‌های فرهنگ شاه و شیخ را بکار بردی ؟ که من از آن بیزار هستم . در هر صورت از این کارت بسیار آموختم و از شما تشکر می‌کنم . همیشه در زندگی‌ موفق باشید . نابود همه اشکال دیکتاتوری ، زنده باد آزادی و دمکراسی .

 5. در پاسخ به ناشناس 08/08/2020 در 07:10 : دورویی در مغالطه شیخ و شاه ! نهفته است و رواج این کلام توسط کسانی که خود غرق در یک طرف این پرانتز سیاه تاریخ بودند و اکنون فرار به جلو پیشه کرده اند تا این کلام را جا بیندازند . میزان علمی بودن علوم اجتماعی و سیاسی با توجه به پارامترهای زیادش خود مساله دار است .حالا که ناشناس از قسمت علمی و مطلب ارائه شده بیزار است . خودش مشکل دارد . عده ای برای آوردن دانش وعلم مدرن برای رهایی کشور از دوره قاجار گسیل شدند اکثراً به صورت مامور و فرستاده شستشوی مغزی شده به جای انجام وظایف مهندسی و تخصص خود برای کشور رفتند فراماسونر وچریک و نظریه پرداز مبارزات شدند آنجا در چه کلاس هایی شرکت می کردند .اصول مقدماتی فلسفه ؟ اگر متخصص علوم اجتماعی نیاز بود این کلاس ها در ایران هم می توانسن برگزار شود . الکی هرچی را به ریش علم نبندید ! بیزاری شما ملاک چرخش گیتی نیست .کسی اگر دوست ندارد وارد این محله نمی شود و این مغالطه دوم شماست در القای نظر !!

 6. بینالود نازنین باوفا، و کمی کِریزی مثل خودم، نوش… اولا به هیچ وجهی نمیخواستم کدورتی در خاطر شهبانوی نازنینم/مان که همینک کلی آماج حمله های نابخردان و دیوان بوده‌اند به خاطر چیزی درسایتم تیره شود، ایشان سیندرلای اوریجینال ایران هستند که ملکه ‌اش شدند. من هرگز نمیتونم باور کنم که یک رگ تیره در ایشان علیه ایران وجود داشته بوده باشد.
  پس برداشتم و همه داستان کذایی را دیلیت کردم و خیال هر دوتامان را راحت!… و بله، خدا بیامرزد هر دو بوردمن و لاروش را، و حتما هم که در جمع بندی از اشتباهاتشان رنج بردند، و روسفید نیکی هایشان در جریده عالم شدند. چیزی که جبر وجود و داستان زندگی فعلا برقرار هر دوتامان هم هست. نه؟ …
  حالا اینجا، لاکن بنده هم دروغ چرا این موجود ناشناس را کمی ایمبالانس یافتم ولی یه چیزی بهم گفت حالا بزارم کامنتش باشه گرچه یا نتونست ببینه که محض مزاح بود که «دانشمندان پیاله سرا» را گفتم، یا متوجه شوخی لفظیم شد، ولی عقده گرفت و به عقل و روح و روانش چیره شد که گیر اونجوری! بده برای گشایشش… تازه، اونم به موجودی مثل من!!!
  باری…
  ناز قلمت… از این که هستی خوشنودم و از همه زحمات و عنایتت به پیاله سرا ممنون. نوش…

 7. نوش ، پیالچی گرامی محتوای نامه یک پیغام را منتقل می کند وآن پایین کشیدن فتیله است طبق معمول دستان غیبی سعی در تاخیر زمان کانستراکشن دارند . عده ای دوزخی هنوز به این میزان دیکانستراکشن رضا یت ندارند وقتی آینده سیاسی برایان هوک به کار در یک شرکت خصوصی منجر میشود !! و اما در مورد وفا داری! اگر وفاداری به مکتب خرد و اندیشه است پس نوش ! مانوک روش اندیشیدن را آموزاند .
  و برشت می گوید ، » … حتماً لازم نیست قدم دوم را برداری چون ممکن است قدم اول اصلاً اشتباه باشد » آن که گفت نه و ان که گفت آری » . و اما اندر مبحث سیندرلا ها و حقوق زنان ، اصل پنجم انقلاب سفید مصوب 1341 به طور رسمی در قانون تزریق شد تا روند مدرنیزاسیون را سرعت بخشد . انقلاب سفید قوانینی بود که به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس تقدیم شد تا برای اجرا در جامعه قاعده و قانونی موجود باشد . زمانی که شاه در سال 1346تاج گذاری می کرد یک تاج هم بر سر شهبانو فرح نهادند و گفتتند » من این تاج را بر سر همه زنان ایرانی می گذارم که تو نماینده اش هستی » نقل به مضمون از خاطرات شهبانو .روند حضور زنان بی حجاب در جامعه به طور رسمی در دوره رضا شاه در 17 دی 1314 با حضور ملکه پهلوی و شمس و اشرف در هنگام افتتاح یک دانشسرای تربیت معلم آغاز شد و شهبانو با فاصله سنی 20 سال در گروه سنی نسلی قرار داشت که در سایه ی اولین گام های مدرنیزه کردن کشوراز نعمت تحصیل در مدارس دخترانه برخوردار شد . البته چشمان نگران زنان و مادران ایرانی معطوف نماینده ای است که کلامش را با شیخ اشراق پایان می دهد و می گوید «نور بر تاریکی پیروز است !» مفهوم عالی است اما خواستگاه عرفانی وبازه زمانی طولانی را در بر میگیرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s