ورق تاریخ اینگونه برمی‌گردددسته‌ها:PodCast پیاله‌کَست

۱ پاسخ

 1. پیالچی گرامی ، تاریخ لبنان در دوره معاصر با تاریخ فرانسه عجین شده ، فرانسه بعد از جنگ جهانی اول در معاهده صلح پاریس ، لبنان را برداشت که یک طرفش دریای مدیترانه بود و کلی امتیاز داشت از نطر سوق الجیشی !! چند سال هم که مستعمره فرانسه بوده ، الان هم که لبنانی ها می گویند می خواهیم دوباره مستعمره بشویم ، خب این عکسی که گذاشتید بیش از هر چیز خطاب به فرانسوی ها
  می گوید که «دیگه با برگ حزب الله بازی نکن ! چون فشار اقتصادی روی ایران قافیه را برای ما تنگ کرده !! »
  ماکرون تذکری به سیستم بورکراسی لبنان داد که اگر می خواهند کمک اقتصادی دریافت کنند ، خودشان را اصلاح بکنند ، کمک اقتصادی از کجا ؟ طبق معمول اول آمریکا !؟ و البته حالا سازمان ملل را هم مطرح کردند . ماشاالله چه خوش اشتها هستند ؟
  به نظر می رسد دلیل دوم انفجار بیروت ، به درخواست فرانسه از ترامپ مربوط است چون اصرار دارد هر چه زودتر! مذاکره ترسیم لوله های گازی اسرائیل و لبنان را شروع بکند ولی سال گذشته زیاد وقت و حوصله نداشت!!!
  پیالچی جان ، این همان تاس سوم ترامپ بود .اگر بپذیریم که جنگ های آینده بر سر شاه لوله های گازی است و حال ذخایر عظیم گازی در دریای مدیترانه پیدا شده که اسرائیل مایل است اون رو به اروپا برسونه ، وضع اقتصادی قبرس ، یونان و ایتالیا بهتر میشه همون کشورهایی که از اتحادیه اروپا خسارت دیدند .ولی آیا گاز پارس جنوبی ما هم می تواند از طریق پاکستان به چین برود ؟

  1 – مانوک خدابخشیان https://sr-rs.facebook.com/Manook.kh/posts/1352003678263906
  2 – مانوک خدابخشیان https://zh-cn.facebook.com/Manook.kh/posts/743884169075863
  3 -https://twitter.com/greekcitytimes/status/1212670761862778880
  4-https://honestreporting.com/israel-turkey-eastern-med
  5 – https://www.isna.ir/news/99051812976/
  6 – http://www.isna.ir/news/98032611767/
  این توییت می گوید که میزان نیترات آمونیوم کم شده ، اما محاسبات شما میزان بیشتری را نشان می دهد پس باید تحقیق را ادامه بدهید
  7 -https://twitter.com/nextnavy

 2. آیا ایران می تواند کمکی هم از طریق فرانسه به لبنان بکند ؟ این کمک می تواند از سود سهام ده درصدی ایران در شرکت کنسرسیوم غنی سازی اورانیوم اروپا یعنی شرکت (Eurodif ) تامین شود .این سهم ده درصدی ایران به ارزش یک میلیارد دلار در سال 1974 به صورت وام برای ساخت کارخانه ای با مدیرعاملی ژرژ بیس ( مدیر عامل سابق شرکت خودروسازی رنو ) به دولت فرانسه شریک دولتی اش در یورودیف پرداخت شد. یک نگاهی به ویکیپدیا ی انگلیسی و ترجمه فارسی آن بینندازیم ویکیپدیا نوشته :
  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurodif
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Eurodif

  «در سال 1973 فرانسه ، بلژیک ، ایتالیا ، اسپانیا و سوئد شرکت سهامی EURODIF را تشکیل دادند. سوئد در سال 1974 از این پروژه کناره گیری کرد. در سال 1975 سهم 10 درصدی سوئد در EURODIF به دلیل توافق بین فرانسه و ایران به ایران منتقل شد. شرکت فرعی دولت فرانسه Cogema و دولت ایران به ترتیب 60٪ و 40٪ سهام شرکت Sofidif صوفیدف (شرکت فرانسوی-ایرانی برای غنی سازی اورانیوم توسط انتشار گاز) را تاسیس کردند.
  ( Société franco-iranienne pour l’enrichissement de l’uranium par diffee gazeuse ) ) را تاسیس کردند. در عوض ، صوفیدف سهم 25 درصدی در EURODIF را بدست آورد ، از طریق آن ایران 10 درصد سهم خود را از EURODIF بدست می آورد.
  در سال 1974 ، محمدرضا شاه پهلوی ، شاه ایران ، 1 میلیارد دلار (و 180 میلیون دلار دیگر در سال 1977) برای ساخت این کارخانه وام داد تا بتواند 10٪ از تولید را بخرد. ایران از طریق صوفیدف سهامدار یورودیف است. سهامدار کنسرسیوم فرانسوی-ایران هنوز مالک 25٪ یورودیف است.
  این کارخانه با نام ژرژ بس ، بنیانگذار آن ، برای چهل تولید کننده برق هسته ای از جمله EDF ، (بزرگترین شرکت برق فرانسه )، اورانیوم را تأمین می کند.
  در سال 1986 ، ژرژ بیس ، مدیر Eurodif ، ترور شد. گفته می شود این عمل بخشی از یک کارزار ایرانی برای باج خواهی فرانسه پس از انعقاد توافق بین یورودیف و ایران بود (به Eurodif و برنامه هسته ای ایران مراجعه کنید ). گفته می شود این عمل توسط ستیزه جویان چپ به نام گروه » اقدام مستقیم » Action Directe صورت گرفت ، اما زندانیان در طول محاکمه هرگونه مسئولیت را رد کردند.»
  جالبتراین که این مطلب خیر می دهد که کارخانه تا پایان سال 2020 توقف کامل خواهد کرد !
  اما با ساخت کارخانه ای با فناوری پیشرفته تر به نام کارخانه ژرژ بیس 2 که با گردش سانتریفوژها غنی سازی انجام می دهد. غرض از این بیان گریزی به سهام و سرمایه گذاری ایران در خارج از کشور است که ملی مذهبی ها آن را بیهوده می نامند در حالی که فواید سرمایه گذاری در کشورهایی که سهام کارخانجاتشان را ایران خریداری کرد درهمان کشور رونق اقتصادی و سود گزاف به همراه داشته است که متولیان حکومت بعد ازسقوط شاه هیچ گونه چشم داشتی به برای بازگرداندن به اقتصاد کشور نداشته و ندارند اما هنوز دهان گشادی برای فریبکاری دروغگویی هرنسل از مردم ایران دارند . موضوع از سهام کارخانه غنی سازی شروع می شود و سود دولت فرانسه تا می رسد به خروج 18 میلیون دلار طلا و ارز برای تاسیس یا سرمایه گذاری در بانک های ترکیه جهت حمایت از اعمال تروریستی مانند حزب الله لبنان . در شروع از غنی سازی اورانیوم و جوک خنده دار خودکفایی کشور به طور عام و خودکفایی در غنی سازی اورانیوم به طور خاص و بومی سازی !!علم !! صحبت می کنیم و رابطه دستور فراوری 190 هزار سو SWU ( واحد غنی سازی اورانیوم ) توسط رهبر انقلاب را برای یک سال با رابطه تولید 7.5 میلیون SWU سو تولید اورانیوم را در شرکتی که ایران ده درصد سهام آن را داشت مقایسه می کنیم . آیا تلاش حقوقی و بین المللی برای دریافت اورانیوم غنیریافت سود سها شده برای راکتور ایران برای تولید برق مقرون به صرفه تر نبود .یا دریافت اصل و فرعده درصد سهام ایران در شرکت یورودیف ؟
  شرح ماجرا :
  «به طور طبیعی اورانیم حاوی 7/0٪ اورانیوم 235 است . در حال حاضر ، این ماده با استفاده از فرآیند انتشار گاز با استفاده از هگزافلوئورید اورانیوم (UF 6 ) تا 5 درصد غنی شده است. فرانسه قصد دارد فرایند انتشار گاز را كه در حال حاضر كارخانه یورودیف برای فرآیند سانتریفیوژ استفاده می كند ، كنار بگذارد. پروژه اعلام شده توسط Areva NC برای ایجاد تغییر ، از اول سپتامبر تا 22 اکتبر 2004 موضوع بحث و گفتگو عمومی در منطقه Rh -ne-Alpes بود . توان تولید شده توسط هر سه (2700 مگاوات) راکتورهای هسته ای Tricastin برای غنی سازی اورانیوم ، در حالی که کارخانه مستقر در سانتریفیوژ می تواند مقادیر مشابهی از اورانیوم را با تنها 50 مگاوات تولید کند.
  از بین بردن تأسیسات اصلی Eurodif قرار است تا پایان سال 2020 تکمیل شود.»
  و همینطور می خوانیم که این کارخانه در سال 2012 کاملاً متوقف شده است
  https://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=en&u=https://www.sa.areva.com/EN/news-9364/eurodif-s-uranium-enrichment-plant-ceases-production-permanently.html&prev=search

  ترجمه گوگل : » کارخانه غنی سازی اورانیوم EURODIF به طور دائم تولید را متوقف می کند
  تاریخ : 7 ژوئن 2012
  »
  امروز پس از 33 سال کار بدون وقفه ، کارخانه غنی سازی Georges Besse EURODIF که در سایت Tricastin در بخش Drôme فرانسه واقع شده و توسط AREVA اداره می شود ، در پایان روند خاموش شدن آغاز شده در تاریخ 14 مه گذشته به طور دائم تولید را متوقف کرد.

  کارخانه EURODIF از زمان راه اندازی در سال 1979 در بازارهای جهانی اورانیوم نمایشی بوده است. با استفاده از فرآیند انتشار گاز ، کارآمدترین فن آوری غنی سازی در زمان ساخته شدن ، این سایت تقاضا ی نزدیک به 100 راکتور هسته ای در اطراف جهان ، معادل یک چهارم تقاضای جهانی را بر طرف می کرد .

  شرکت AREVA در سالهای اخیر بیش از 3 میلیارد یورو در سایت جدید ژرژ بسی دوم سرمایه گذاری کرد تا از کارخانه تاریخی ژرژ بیس EURODIF استفاده کند. این کارخانه جدید از آوریل 2011 با استفاده از فن آوری غنی سازی سانتریفیوژ ، که 50 برابر برق کمتری مصرف می کند و به میزان قابل توجهی نیازهای خنک کننده آب را کاهش می دهد ، در حال تولید است. این فناوری که قبلاً درکارخانجات دیگر اروپا مستقر شده است ، اثبات شده و کارآمد است.

  کارخانه Georges Besse II قبلاً به ظرفیت نصب شده بیش از 1.5 میلیون SWU * در سال رسیده است. و قرار است در سال 2016 به ظرفیت تولید کامل خود 7.5 میلیون SWU در سال برسد.

  مایکل مک مورفی ، معاون ارشد رئیس اجرایی عملیات Front End Group AREVA گفت: » انتقال بین کارخانه های EURODIF و Georges Besse II نکته برجسته ای از تاریخ صنعتی AREVA است. سرمایه گذاری اصلی ما در این ابزار تولید جدید موقعیت ما را در بازار غنی سازی بین المللی تقویت می کند ، جایی که این گروه قبلاً چندین توافق نامه بلند مدت استراتژیک امضا کرده است . »
  %% * واحد کار جدائی ، واحد سنجش برای عملیات غنی سازی%%
  نکته خنده دار در ظرفیت غنی سازی اورانیوم کارخانه ژرژ بیس 2 در سال 2016 است 7.5 میلیون سو در مقابل سفارش 190 هزار سو خامنه ای برای افزایش غنی سازی در چهارچوب برجام که یک جوک تلقی می شوذ در رابطه با ادعای خودکفایی ؟!
  خیالپردازی شیرین می توانست این باشد که اگر ده درصد تولید کارخانه ژرژ بیس 2 سهم ده درصد سرمایه گذاری ایران حساب شود 750 هزار سو سوخت اورانیوم غنی شده مربوط به راکتور های ایران می شد !! بگذریم اما در عالم واقع سهم کارخانه ژرژ بس 1 طی 33 سال سوخت 100 راکتور در ایران را تامین می کرد .حال پیدا کنید پرتقال فروش ها را !
  یک مقایسه ای بکنیم با ادعای حیف و میل سرمایه گذاری شاه در خارج از کشور توسط ملی مذهبی ها با خروج 18 میلیارد دلار از کشور در دوره احمدی نژاد در پاسخ به خبرنگارکه گفت . اگر ترکیه ابن مبلغ را خورده نوش جانش !! البته ملی مذهبی ها مقایسه و قیای این دوره با آن دوره را قبول ندارند پس مطرح نمی کنیم اما از جناب رحمانی در همان فرانسه نشسته می خواهیم تلاشی برای عودت همان یک میلیارد دلار زمان شاه به ایران را بنماید . دکتر یزدی یک نامه ای سرگشاده !! برای ثبت در تاریخ علیه ترکیه نوشت که 18 میلیارد دلار یا همان 20 تن طلا مربوط به کشور ایران است و از خودش دفع خطر تبلیغاتی و حزبی کرد اما ایشان همانطور که توانست دادگاه های حقوقی و مالی زیاد علیه 6 میلیون دلار ثروت شاه تدارک نماید و ازساختمان بنیاد پهلوی در نیویورک تا مصادره خودرو شاه در امریکا کوتاهی نکرد و تلاش ها و مجاهدت ها کرد به کمک دوستان ذی نفوذش حتی در حد ترور ! چرا مشابه آن را نتوانست نسبت به دولت ظعیف تری مثل ترکیه انجام بدهد ؟ یا حداقل برای دریافت اصل و فرع یک میلیارد دلار » وام ایران به دولت فرانسه برای ساخت کارخانه غنی سازی اورانیم » طی 40 سال گذشته یک نامه و یا یک عریضه توسط خودش یا سایر وکلای حقوق بشری خارج از ایران نظیر دکترلاهیجی ، دکتر احمد صدر حاج سید جوادی یا دیگر فامیل ها ی مقیمشان در انگلیس نظیر دکتر همایون کاتوزیان و … بنویسند یا مصاحبه ای ترتیب دهند !! ؟ پاسخ می تواند سرمایه گذاری فرانسه در لبنان و قبول هزینه ها حفظ موقعیت استراتژیک از طریق غارت منابع ایران که یکی از آن ها همین مصادره سهام کارخانه غنی سازی اورانیوم و سود حاصل از 33 سال فروش اورانیوم غنی شده به 100 مشتری دارای راکتور و سرمایه گذاری در ساخت کارخانه های جدیدتر فرآوری اورانیوم نهفته باشد . نوش !
  پی نوشت :بنیاد پهلوی ساختمانی برای تامین مالی برای گسترش اسلام
  یک – رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
  ختم پرونده آسمان‌خراش منهتن/ از بنیاد علوی چه می‌دانید؟
  … از «بنیاد علوی» چه می‌دانید؟
  بنیاد علوی در دهه ۱۹۷۰ توسط محمد رضا شاه پهلوی خریداری شده و پس از انقلاب اسلامی در ایران، بنیاد پهلوی به بنیاد علوی تغییر نام یافت و تحت نظر رهبر وقت جمهوری اسلامی قرار گرفت. ساختمان بنیاد در خیابان ۶۵۰ منهتن نیویورک واقع شده است. این بنیاد یک سازمان بلندپایه است که طبق اساسنامه خود، به مثابه یک سازمان غیر انتفاعی برای ترویج اسلام و زبان فارسی تلاش می‌کند.
  در اساسنامه بنیاد علوی فهرستی از فعالیت‌های آن ذکر شده که شامل کمک‌های مالی به کالج‌ها و دانشگاه‌ها، کمک‌های مالی به مدارس فارسی زبان خارج از کشور، کمک‌های مالی و وام به سازمان‌های اسلامی، توزیع رایگان کتاب‌های اسلامی، کمک‌های مالی برای بودجه امداد رسانی، پشتیبانی از هنر، پشتیبانی از تحقیقات علمی، گفت‌وگوی ادیان و پلورالیسم دینی و اعطای وام دانشجویی است.
  دو – تجارت فردا – ز پهلوی تا علوی / تاریخ انتشار: شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
  بازخوانی پیشینه بنیادی که با املاک رضاشاه بنا گذاشته شد

  http://www.tejaratefarda.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-35/17514-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D8%A7-%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C

  1 -https://melimazhabi.com/maghalat/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%B7%D9%86%D8%AA-%D9%BE%D9%87%D9%84%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%9F/

  1 – – سایت ملی مذهبی : آیا سلطنت پهلوی اصلاح پذیر بود؟ تقی رحمانی

  2 – ویکی پدیا ماجرای توقیف طلا و ارز ایران در ترکیه
  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D9%82%DB%8C%D9%81_%D8%B7%D9%84%D8%A7_%D9%88_%D8%A7%D8%B1%D8%B2_%D9%85%D8%AA%D8%B9%D9%84%D9%82_%D8%A8%D9%87_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1_%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87
  3- تابناک :ماجرای توقیف سرمایه ‌18.5میلیارد دلاری تاجر ایرانی در ترکیه‌ چیست؟
  https://www.tabnak.ir/fa/news/57439/%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%82%DB%8C%D9%81-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%E2%80%8C185%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AC%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87%E2%80%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA
  4 – https://en.wikipedia.org/wiki/Eurodif
  4 – – https://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Eurodif&prev=search

  5 – EDF شرکت برق فرانسه : https://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89lectricit%C3%A9_de_France
  5 – –
  6 https://www.sa.areva.com/EN/news-9364/eurodif-s-uranium-enrichment-plant-ceases-production-permanently.html
  6 – –
  https://translate.google.com/translate?hl=fa&sl=en&u=https://www.sa.areva.com/EN/news-9364/eurodif-s-uranium-enrichment-plant-ceases-production-permanently.html&prev=search

  7 – فردا نیوز : کانتینر 18 میلیاردی
  https://www.fardanews.com/fa/news/88027/%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C%D9%86%D8%B1-18-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C
  9 –
  https://www.rouydad24.com/fa/news/184599/%D8%AE%D8%AA%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%B4-%D9%85%D9%86%D9%87%D8%AA%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%88%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF

 3. عجب!….
  دستتان درد نکند و مرسی برای روشنگری.
  نوش…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s