اتهام کودتا وقتی چیزی نه به باره نه به داره – مهران

مطلب زیر برای سنجش وضعیت انتخابات 2020 آمریکا است . سوق دادن رئیس جمهور آمریکا دونالد شیردل برای تصمیم گیری حتماً نیاز به مهارت یک شطرنج باز سه بعدی دارد و انتخابات محدودی در اختیارش قرارداده اند .گاه ممکن است مثل ریچاردنیکسون راهش را بگیرد و برود یا مثل دونالد ترامپ همچنان بجنگد .از این رو همه تحلیل گران بر ایستادگی ترامپ بر مواضغش متفق القولند . / مهران

آتلانتیک دروغ می گوید که : ‘ترامپ می تواند کودتا کند’ ، بنابراین تیم حقوقی بایدن اقدام خواهد کرد”

https://larouchepub.com/pr/2020/20201103_atlantic_lies.html

3 نوامبر سال 2020 (EIRNS) – در 2 نوامبر ، در آستانه انتخابات ، آتلانتیک مقاله ای را ارائه داد که حاوی چگونگی آمادگی دموکرات های طرفدار بایدن برای مقابله با احتمال کودتای انتخاباتی منصفانه توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور است.

Atlantic ژورنالی بدنام است که در ماه آگوست نامه سرگشاده دو سرهنگ سابق آمریکایی را منتشر کرد که از رئیس ستاد مشترک ارتش ژنرال مارک میللی خواستند ، در صورت تلاش ترامپ برای ایجاد کودتای انتخاباتی، آماده باشد تا ترامپ را سرنگون کند.

سابقه مجله آتلانتیک که به قرن نوزدهم برمی گردد ، در سالهای اخیر توسط لورن پاول جابز ، وارث میلیاردر سیلیکون ولی ، بیوه بنیانگذار اپل ، استیو جابز ، تعلق دارد . او مستقیماً درگیر کامالا هریس و کل شبکه است.

این عنوان آن مقاله است “چگونه ترامپ می تواند کودتا کند – تیم بایدن در حال آماده سازی برای بدترین حالت است. در اینجا سه سناریوی احتمالی وجود دارد ”

همانطورکه در ماه سپتامبر نویسنده ستاد ، بارتون گلمن نوشته، ترامپ تلاش می كند در انتخابات كودتا كند. این مقاله ی سیلیکون ولی / تدارکات دموکراتیک برای انتخابات امروز را توصیف می کند:

“یک گروه کاری خاص از وکلای قدرتمند که به سرپرستی سه وکیل مدافع سابق – والتر دلینگر؛ دونالد بی وریلی جونیور. و یک مورد اخیراً اضافه شده ، ست واکسمن – بر یک تمرین گسترده برنامه ریزی نظارت کرده است تا به ده ها سناریوی دخالت ترامپ در عملکرد طبیعی انتخابات پاسخ دهد.

هزاران صفحه از تجزیه و تحلیل حقوقی ، طبق گفته یک منبع معتبر تبلیغات انتخاباتی ، برای حداقل 49 درخواست اضطراری از پیش تهیه شده در دادگاه ایالتی یا فدرال به صورت “ادعاهای الگو” تهیه و خلاصه شده است. ” این کمپین ظرف یک ساعت آماده خواهد بود تا در هر وضعیتی که پیش بینی کرده بتواند قرار منع تعقیب موقت را صادر کند. ”

در این مقاله سه سناریو اصلی ذکر شده است که به گفته گلمن ممکن است ترامپ دنبال کند: «1. اعزام نیروها. ” : اگر رئیس جمهور ترامپ در صورت درگیری و یا حوادث دیگر در صندوق های رای وضعیت اضطراری اعلام و نیروهای خود را اعزام کند ، این یکی از شرایط پیش بینی شده است

“2 رهگیری نامه های رای ” گلمن این مسئله را هشدار می دهد که اگر نیروهای ترامپ بعد از 3 نوامبر در ادامه دریافت آرا شرکت بکنند ، این خطری از جانب ترامپ است. (یعنی بررسی آرا توسط تیم ترامپ خطرناک است )

“3 گزینه اجرای قانون. ” این مورد به شرطی پیش بینی می شود که ترامپ بتواند به راحتی ادعا کند که تقلب در آرا صورت گرفته است ، سپس به برخی از شاخه های اجرای قانون دستور بدهد تا علیه بایدن در انتخابات مداخله کنند. گلمن موضوع را باز می کند و می پرسد : آیا زیردستان ترامپ از او اطاعت می کنند یا خیر ؟

پی نوشت 1 – سایت common Dreams این مقاله را نوشته و آرم این سایت گواهی است بر اشتهای گلوبالیسم به خوردن قاره آمریکا –

ترجمه :

هشدار در برابر تلاش برای “کودتا”ی ترامپ ، بیش از 15000 نفر دادخواستی امضا می کنند که از رهبران نظامی ایالات متحده بخواهند از هرگونه دستور دخالت در انتخابات خودداری کنند

توسط جیک جانسون ، نویسنده ستاد

https://www.commondreams.org/news/2020/11/02

در میان ترس مداوم از اینکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا می تواند سعی کند از اختیارات خود به عنوان فرمانده کل قوا برای مشارکت سربازان آمریکایی در اختلافات احتمالی بر سر نتیجه مسابقه پرمخاطب ریاست جمهوری سه شنبه استفاده کند ، بیش از 15000 نفر طومار جدید را امضا کرده اند که رهبران ارتش ایالات متحده را در ” امتناع از هر گونه دستور “ برای دخالت در انتخابات خواستار می‌شوند.

در این دادخواست كوتاه خطاب به مارك اسپر ، وزیر دفاع ، آمده است:

“شما مسئولیت و اخلاقی دارید كه از انجام هرگونه تلاش رئیس جمهور ترامپ برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 امتناع ورزید.”
وی به عنوان فرمانده كل در رأس سلسله مراتب فرماندهی می تواند از ارتش و نه فقط دادگاه ها برای خرابكاری در شمارش آرا و هدف گیری برای كودتا استفاده كند. ”
– نورمن سلیمان ، RootAction.org

ماه گذشته ، همانطور که Common Dreams گزارش داد ، اسپر از تصمیم قطعی اعزام نیرو در مراکز رای گیری در روز انتخابات امتناع ورزید و به دو قانونگذار دموکرات که وی را در این مورد تحت فشار قرار دادند گفت که “ارتش آمریکا مطابق با قانون اساسی و قانون اقدام کرده و ادامه خواهد داد ،. ”

این دادخواست در پی حملات مکرر ترامپ به قانونی بودن انتخابات و امتناع از تعهد به انتقال مسالمت آمیز قدرت باید در مقابل جو بایدن ، نامزد ریاست جمهوری دموکرات شکست بخورد.

Axios اواخر روز یکشنبه گزارش داد اگر ترامپ در انتخابات زود هنگام به برتری برسد ، ترامپ قصد دارد در شب انتخابات به دروغ اعلام پیروزی کند و رأی هایی را که پس از آن جعلی شمرده می شود ، رد کند.

نورمن سلیمان ، مدیر ملی RootsAction در بیانیه ای گفت: “رئیس جمهور ترامپ به صراحت اعلام كرد كه شکست در انتخابات را قبول نخواهد کرد.” وی به عنوان فرمانده كل در راس زنجیره فرماندهی می تواند از ارتش و نه فقط دادگاه ها برای خرابكاری در شمارش آرا و هدف گیری برای كودتا استفاده كند. ”

جف کوهن ، بنیانگذار (سایتی برای جمع آوری امضا و درخواست قانونی ) RootsAction ، با اشاره به اینکه رئیس جمهور “در حال حاضر خشونت توسط طرفداران خود را تشویق می کند ، گفت که مردم آمریکا ”بسیار نیاز به رسانه ها و مقامات برجسته ، از جمله وزیر دفاع دارند تا به صراحت بیان کنند که کند دخالت در انتخابات تحمل نخواهد شد اگر رئیس جمهور از ارتش استفاده کند .”

این سوال که اگر ترامپ از پذیرش نتایج انتخابات خودداری کند ، ارتش در کدام طرف قرار خواهد گرفت ، هفته ها موضوع جدی گفتگو در برابر سخنان استبدادی رئیس جمهور و رفتارهای او در انتخابات 3 نوامبر بود.

در یک حضور فاکس نیوز در ماه سپتامبر ، ترامپ – که در تابستان نیروهای گارد ملی را برای مقابله با تظاهرکنندگان عدالت نژادی فرستاد – اظهار داشت که مایل است نیروهای خود را برای خنثی کردن ناآرامی های مربوط به انتخابات در خیابان ها بسیج کند.

“، نگاه کنید، رئيس جمهور برای این قیام چه گفته است “ما قطعاً آنها را می فرستیم و این کار را خیلی راحت انجام می دهیم.”

بارتون گلمن از آتلانتیك دوشنبه 2 نوامبر2020 هشدار داد كه دستور دادن به ارتش برای مداخله در انتخابات یكی از چندین روشی است كه ترامپ “می تواند كودتا كند”. گلمن با “غیرممکن” نامیدن چنین سناریویی ، خاطرنشان کرد و افزود اما چیزی شبیه به کودتا امکانش هست.

رئیس جمهور در برابر موانع قانونی و عملی زیادی برای استقرار نیروها برای منافع سیاسی خود ، از جمله اپوزیسیونی از افسران ارشد پنتاگون ، قرار خواهد گرفت.

گلمن گزارش داد: “تیم بایدن اسناد حقوقی اضطراری آماده كرده است ، اما یك مشاور ارشد صریحاً گفت كه” هیچ راهی وجود ندارد كه او پنتاگون را ترغیب به اعزام نیرو كند.”

مشاورارشد اذعان کرد حتی اگر چنین باشد ،. امکان اعتراض وجود دارد. همچنین نافرمانی از یک دستور قانونی ، طبق قانون سلسله مراتب نظامی ، یک جرم جدی است. در مقابل آموزش مادام العمرنظامی برای یک زن یا مرد، هر کس که از فرمانده کل سرپیچی کند بهتر است از کرده خود مطمئن باشد.

پی نوشت 2 -چگونه ترامپ می تواند کودتا کند آتلانتیک 2 نوامبر 2020

https://www.theatlantic.com/politics/archive/2020/11/how-trدسته‌ها:مهران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s