مکرون از ترامپ چه شنید که نظرش را تغییر داد؟

Capture

دوستان،
نوش…

در این دیدار اخیر سران آمریکا و فرانسه چیزی که تقریبا به حد تابلو به خودش بُعد گرفت،
این نمایش جون جونی بازی هالیوودی بین آقای ترامپ و مکرون بود.
حتی در عین حالی که پرزیدنت آمریکا نیاز مبرمی در خود احساس کرد که شوره‌ی پوست سر پرزیدنت حمام نکرده‌ی فرانسه را از شانه‌ی شاید یکی از تنها ۲ تا کت پلوخوری اش با انگشت اشاره که برای توبیخ و هشدار و کارهای دیگر نیز! نیز بکار می‌رود بزداید و آبرو برایش نگذارد،
ایشان که شومن زبردستی هستند آن فعل شوره زدایی را که مکرون مفعولش شد در لفافه و کانتکست مراقبت از ایشان و پاسداری همانا به مثابه یک عموی مهربان و دلسوز از کمال و جمال برادر اخوی عزیزتر از جانی به کلام آوردند!!
حال در نوار صوتی که پایین مطلب به خدمتتان تقدیم می کنم می‌شنویم در امتداد آن تفکر از آقای شیردل در مصاحبه تلفنی دیروزشان با فاکس نیوز که:

«بله!… مکرون انقدر آقای خوبیه و کارش درسته که دیگه داره جور دیگه‌ای نسبت به ایران فکر میکنه… متفاوت از اونجوری که فکر می‌کرد وقتی اومد دیدن ما!…»(ن.ب.م.)

سطور زیر را نیز مدیون دوست فرهیخته‌ی نازنینمان خانم مریم ایپک در فیس بوک هستیم. دستشان درد نکناد.

نوش…

**

«رئيس جمهوري امريكا: پاسداراها دیگرداد وفریاد نمی کنند و از دوروبركشتي های ما دورشده اند، انها می دانند که نابود خواهند شد.
خبر:
ترامپ: پاسخ رجزخوانی سپاه با مشت محکم

رئیس جمهور آمریکا امروز در مصاحبه‌ با فاکس نیوز درباره سفر همتای فرانسوی اش به واشنگتن گفت:‌ نگاه او به رژیم ایران اکنون بسیار متفاوت از قبل از ورودش به کاخ سفید است. او نظر من درباره رژیم ایران را درک می کند و این مهم است.

ترامپ افزود: اکنون مکرون می‌داند که من از چه موضعی نسبت به رژیم ایران صحبت می‌کنم، این رژیم مشکلی واقعی برای کشور ماست، رئیس جمهور سابق (اوباما) توافقی وحشتناک با آنها بست و به آنها ۱۵۰میلیارد دلار داد و در عوض تنها کاری که آنها کردند شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند، هر چند که دیگر مدتی است داد و فریاد نمی‌کنند و با من دیگر از آن شعارها نمی‌دهند.

رئیس جمهور در ادامه گفت: همچنین ما دیگر قایق های کوچک آنها را در حال چرخ زدن دور ناوهای آمریکايی نمی‌بینیم. زیرا می دانند اگر دور آنها بگردند، محو خواهند شد.»

**دسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s