دروغ جوات: امکان مذاکره روی خیلی چیزها هست!

zarif-nbc

دوستان،
نوش…

در جواب این سوال که آیا حکومت فقاهتی آماده به مذاکره روی برنامه موشکی اش هست یا نه، چنانکه در ویدئو ثبت است، دقیقا پیش از آن سوال، جوات کلا «گشاد» داده و تصریح کرده بود که اگر ترامپ تحریم هایی را که از زمان شروع ریاست جمهوریش بر ج.اس. وضع کرده بردارد آنوقت «جا/ فضای» و یا «در» مذاکره گشاد گشاد (Wide Open) باز است.

یعنی روی همه چیز میتوانیم مذاکره کنیم چون لِنگ در مذاکره را برای همه موضوعات گشاد باز میگذاریم تا داخل شوند!!…

و بعد وقتی مجری توضیح بالاخص روی امکان مذاکره روی برنامه موشکی را جویا شد، جوات پرش انقلابی نکرد و نگفت عمرا و نه!… و بخاطر همان وقتی برگشت تهران مواظب باشد از یکی از این سردار ها چک نخورد و فحش و ناسزا نشنود، بلکه گفت اول بیایید روی حجم سلاحهایی که آمریکا به منطقه میفروشد صحبت کنیم و اینا… و چنانکه اشاره شد همانک گفته بود بیایین تحریم هارا بردارین، اونوقت هر مذاکره ای که بخوایین حلّه!…

و آخر هم وقتی که مجری پرسید حالا که ترامپ به کره شمالی رفته و نشان داده که اهل
اونجور کارها هست، آیا دعوتش میکنی بیاید تهران و پای ملاقاتی با روحانی بنشیند؟

که جوات دوباره از آن لبخندهای مشمئز کننده اش به نیش آورد و گفت اگر ترامپ توافق های بیشتری می خواهد با ج.اس. به انجام برساند اول برگردد به توافق اول!

یعنی برگردد به برجام، که معنی اش می شود اگر برگردی به برجام بله که بیشتر باهات توافق میکنیم…

و این در حالی است که آقا و سردار هاش خیلی از همان توافق هایی که شده بود دلخور بودند و نمیخواستند همانقدر هم که شد توافق میشد!

پس چِرت اندر چِرت است اگر دارد تصور توافق های بیشتر به مزید برجام را می آفریند…

پس در این مصاحبه جوات با زبان سیاسی، که حتما بهش یاد داده بودند و تمرین کرده بودند باهاش که چی بگه، گفت اگر آمریکا برگردد به برجام مذاکرات بیشتری و روی همه چیز میتواند انجام بگیرد.

نیز در جای دیگری که در این ویديو نیاوردم ولی به خود لینک رفته میتوانید ببینید و بشنوید، جوات همچنین گفت که راههایی وجود دارد که بتوان به نحوی ترامپ پسندانه اطمینان واثق از این حاصل کرد که ملا در حال ساختن بمب اتمی نیست…

لاکن همه نیک می دانیم که آنجا هم داشت چرت میگفت و خدعه میکرد.

سردمداران چکمه پوش نظام زبانشان مو در آورده بسکه گفته اند مذاکره را هزار بار «نه» چون مرگ نظام است، آن اولا، و ثانیا اینکه نه هیچ وقت اجازه بازرسی از نوامیس نظامی شان را خواهند داد و پس اطمینان ترامپی هرگز حاصل نخواهد شد، و نه اینکه دست از موشک سازی به حد و توانی که داشته باشند بر خواهند داشت و خامنه ای آن را چندین بار تاکید کرده.

خلاصه معلوم نیست این گنده چاخان ها را جوات با اجازه چه مقامی آمده و در روز روشن به مردم آمریکا و دنیا گفته.

ولی اگر مذاکره بازی سرکاری و رقاصی های بیشتری در بالکن های سیاسی شروع شود، البته آنوقت به این معنی خواهد بود که تحریم های ترامپی برداشته شده و وضعیت به حالت پیش از طلاق برجام برگشته و فرجی حاصل شده زیرا که جوات مذاکره را منوط به برگشتن به برجام کرد… و بعدش هم چو فردا شود فکر فردا خواهند کرد!

نوچ!… چنان چیزی اتفاق نخواهد افتاد، جوات… برو بلند گویت را پیدا کن که اینجوری تو را نمیشنوند!!

ترامپ تا از اونجای نظام محبوبت بازرسی نکنه و حق بازرسی شو محفوظ نگه نداره قبولش نیست.

ولی زورتو خوب زدی!!

نوش…

https://www.nbcnews.com/nightly-news/video/extended-interview-iranian-foreign-minister-zarif-speaks-out-63903301808

https://www.washingtontimes.com/news/2019/jul/16/pompeo-says-iran-ready-negotiate-its-missiles/?fbclid=IwAR1IuHpvQOJuHEJ1TUcul2V-jaPZz31-I0E9_WlidMjKv6qRK80GO7TyogQدسته‌ها:نوش نگارش

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s