رویترز: معترضین خواهان بازگشت رضا پهلوی شدند

Capture
دوستان، نوش…

در ۲۴ ساعت گذشته مقاله مهمی در رسانه رویترز به انتشار رسید که در آن گفته شد و ثبت جریده‌ی عالم رسانه‌ای شد که خامنه‌ای مستقیماً به اوباش و آدم‌کشان تحت‌الامرش دستور داد که «هر چه لازم است»، چون خجالت کشید بگوید «هرچه می‌توانند» به حسب فرمان آتش به اختیاری که یادتان باشد خیلی پیش ها داده بود، برای سرکوب قیام مردم دست خالی بکنند.

در همان مقاله نیز به نکته مهم دیگری اشاره شد که ترجمه فارسی آن را هنوز ندیده‌ام.

تفکر آنی من به هنگام خواندن متون مندرج در عکس همراه این پست این گشت که رویترز میتوانست آن را ننویسد و به کلیت مقاله‌اش و محور خبریش اصلا لطمه‌ای نمی‌زد.

دهه های سیاه گذشته و ما پیاله به دست خموش و شاهد ایستاده‌ایم که رسانه های مطرح غرب خود را حتی‌الامکان از کلمات مربوط به خاندان پهلوی دور و مبری نگه داشته‌اند. حالا پی رفتن مصاحبه با ایشان پیشکش و یک سانتیمتر محض انسانیت حرکت برای پیشبرد خطوط منطقی مرسوم توسط ایشان برای برون‌آیی از هچل جهنمی‌ای که درونش هستیم طلبتان!!

دروغ می‌گویم مرا بردارید چال کنید؛ به جان خودم چاله‌اش را خودم می‌کنم!

ولی رویترز نوشت!!…

می‌دانید چرا؟!… چون روز دیگریست. روزی که مردم از «ورق برگشته» دیگر استفاده نمی کنند چون کلیشه‌ی نخ نماست، لاکن معنی «دیگه تمومه ماجرا» چه تایید و چه انکارش کنید، در سطح ریشه‌ای و گسترده اقشار جامعه ایرانی نهادینه شده. بر اینترنت و مردم زبل لعنت! :))

لذا محض احتیاط و برای درج در جریده تاریخ و نصب بر دیوار خرابات، کلمات زیر لازم به کتوبند؛

ترجمه متن عکس اسکرینشات از متن مقاله رویترز در این لینک:

https://www.reuters.com/article/us-iran-protests-specialreport/special-report-irans-leader-ordered-crackdown-on-unrest-do-whatever-it-takes-to-end-it-idUSKBN1YR0QR

«در ۱۷ نوامبر روز دوم قیام که تظاهرات به تهران رسید، معترضین شروع به سر دادن شعارهای پایانی خواهی نظام جمهوری اسلامی و سرنگونی رهبرانش کردند. بر اساس گزارشات شاهدین عینی و ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های جمعی، معترضین به عکس های خامنه‌ای آتش کشانده و خواهان بازگشت رضا پهلوی پسر تبعیدی شاه سرنگون شده [بخوان ولیعهد رسما شاه سوگند ادانموده ایران. نوش…] شدند.»

حالا بشکند زیر بار کارمای بد، آن قلمی که از شاه فقید و ولیعهد عزیزمان اونجوری یاد کرد، فقط اینکه ما خواستیم که عین آنچه بود را از حقیقت پیاله خوانان محروم نکنیم.
آن قسمتش کار تلخی بود…دسته‌ها:نوش نگارش

۱ پاسخ

  1. ب قول مانوک: مرسی و مرسی…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s