اتمام حجت پومپئو: هم ظرفیتش هست، هم عزم و اراده‌اش

pompeo
دوستان، نوش…

وقتی یکی می‌آید و یک لوحه ۱۲ فرمانی می‌آورد جلو با محور این پیام که «بمب نساز و آدم شو!»، و آن یکی که باید آدم شود حیوان درنده باقی می‌ماند و پس می‌زنند و خوار و بارش را توی کیسه‌ آشغال پلاستیکی می‌کنند، بعد از آن عقل سلیم می‌گوید اگر مایک چون تانک پومپئو فرمان دیگری به فرمایش آوَرَد، بایستی آن را با گوش دل و قلوه و روده کوچک و بزرگ همی شنید، پیش از ازهم گسستگی و کتلت شدن امعا و احشا!

جناب پومپئو، که دعا می‌کنیم ایشان انشالاه سالم و سلامت پرزیدنت بعدی پس از دوره‌ی دوم ترامپ افسانه‌ای شیردل شوند، دیروز در جمع نخبگان اندیشکده‌ی هووِر چارچوب پارادایمی را فصیح و بی شک و شبهه مشخص کردند که در آن به درک فرستادن یابوهای خطرناک متوهمی مانند سلیمانی کاریست که همانا به حسب التزام و اقتضای راهبردی انجام می‌گیرد، و لذا، حتما به همان رویکرد عملی بار دیگر برخواهد گشت اگر لزومش دوباره با معضل یابوی خطرناک دیگری و یا گله‌ای از آنان پدیدار شود…

پس به آقایان حذر دهیم فی سبیل الله، عمامه هایتان را بکشید عقبتر تا اکسیژن بیشتری به مختان سرایت کند و شاید بهتر درک کنید بیانات تازه مایک چون تانک را، و از وحی نازل کمترش ندانید چون حوصله‌تان را ندارد و سیستمی که او از رجالش است، شاخ شده تا مانند تانک از رویتان رد شود و لهتان نماید. ببینید چه گفت:

“Soleimani’s killing is not an isolated act, but part of a bigger strategy, the administration’s effort to re-establish deterrence vis a vis Iran,” US Secretary of State Mike Pompeo stressed in an address to the Hoover institute on Monday. “That depends on credibility,” he said. “Your adversary must understand that you not only have the capacity to impose costs, but the will do so.” He criticized previous administration’s for never doing enough against Iran “to keep us safe.” The nuclear deal made things worse, Pompeo said, “It enabled the regime to create wealth, revenue streams for the ayatollahs to build up the Shiite militias.”

ترجمه:

وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه در انستیتو هوور در بیاناتی تاکید کرد که کشتن سلیمانی یک کار تک و یکباری نیست، بلکه بخشی ست از استراتژی بزرگتر کابینه[ی ترامپ] که در رویارویی با رژیم ایران در تلاش برقراری مجدد بازدارندگی آن می‌باشد. چنان امری وابسته به داشتن اعتبار کلام است. معاندتان باید بفهمد که هم ظرفیت تحمیل هزینه بر او را دارید و هم عزم و اراده ‌اش را. برجام اوضاع را خرابتر کرد، [بدینگونه که] رژیم را قادر به تولید ثروت و درآمد برای آیت‌الله ها کرد تا ستیزه جویان شیعه شان را ساز و برگ دهند.

پایان ترجمه و اتمام حجت پومپئو.

نوش…دسته‌ها:نوش نگارش

۱ پاسخ

  1. زنده باد مایک پمپئو فاتح دیوار برلین

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s