اولین انتخابات زیر 50 درصدی جمهوری اسلامی!، البته بدون تقلب «خرکی»!

قبل از شروع بررسی انتخابات این دوره در نظام جمهوری اسلامی، باید گفته شود این بار هم مثل موارد قبلی شرکت در انتخابات هیچ نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت و به استمرار این «انقلاب هیچ» کمک خواهد کرد.

مثل موارد قبلی، این بار هم بهترین رای، عدم رای دادن می باشد و رای من هم رای ندادن خواهد بود و مثل موارد قبلی در این مورد هم شرکت نخواهم کرد، و رای نخواهم داد.

حالا می رسیم به بررسی این دوره انتخابات در نظام جمهوری اسلامی، ولی قبل از آن باید گفته شود متوسط شرکت در انتخابات مجلس 60 درصد بوده است، در مجلس ششم بالای 70 درصد در انتخابات شرکت کردند و در مجلس اول 52 درصد و در مجلس هفتم 51 درصد در انتخابات شرکت کردند.

در این دوره باید الگوی جامعه را بر اساس مسائل سیاسی ای که در چهار سال قبل رخ داده است و مسائل اقتصادی دو سال اخیر و مسائل فرهنگی به بن بست رسیده و …، مورد بررسی قرار داد، تاکنون جامعه سیاسی ایران به سه گروه تقسیم می شد، یعنی اصلاح طلبان و اصولگرایان و براندازان!، و هر کدام یک سوم جامعه آماری ایران را در اختیار داشتند!، ولی در این دو ساله اخیر بعد از حوادث دی ماه 96 و آبان 98 و سقوط هواپیمای اوکراینی و تورم و مشکلات اقتصادی و به بن بست رسیدن دولت روحانی و …، حداقل 10 درصد به براندازان افزوده شده است (البته نه از نظر به خیابان وارد شدن، از نظر رای ندادن!)، بر همین اساس 44 درصد واجدان شرایط رای دادن را باید از سبد رای حذف نمود و 56 درصد دیگر باقی خواهد ماند، حالا باید حداقل 5 درصد دیگر را هم از سبد آرا کنار گذاشت، چون این 5 درصد حاشیه نشین و ساکن مهر شهرهای ایران هستند که بعلت فزونی مشکلات اقتصادی در این دوره رای نخواهند داد!

حالا می رسیم به آن 51 درصد باقی مانده، 3 تا 5 درصد را هم باز باید از این ها کنار گذاشت از سبد آرا، که در آنصورت می رسیم به 46 تا 48 درصد، این سه تا پنج درصد ساکنان روستاها هستند که بعلت به حاشیه رفتن در دولت روحانی و جدی گرفته نشدن و عدم اجرای طرح هایی در روستاها مثلا وام کشاورزی و …، این دوره رای نخواهند داد.

این 52 تا 54 درصد، حداقل کسانی است که در این دوره رای نخواهند داد، و آمار مشارکت بالای 60 یا بالای 55 درصدی، در صورتی که از طرف جمهوری اسلامی رسما در روز بعد از انتخابات اعلام شود، دروغی بدتر از دروغ گوبلزی است!، مشارکت بین 52 تا 55 درصد هم دروغی گوبلزی خواهد بود!، مشارکت بالای 50 درصد و بین 50 تا 52 درصد هم بعلت اینکه در انتخابات مجلس اول 52 درصد و در انتخابات مجلس هفتم 51 درصد در انتخابات مشارکت کرده بودند هم اعتباری نخواهد داشت و باید بدتر از این دو دوره باشد، مشارکت این دوره!

و بعلت اینکه دولت روحانی هم بدش نمی آید که مشارکت را کمی کمتر نشان دهد و مثلا رد صلاحیت های اصلاح طلبان را در این مورد برجسته کند و بعلت اختلافات جناحی در داخل حکومت، دولت روحانی بدش نخواهد آمد که نرخ مشارکت را مثلا چند دهم زیر 50 درصد و یا 49 درصد و یا 48 درصد اعلام کند، البته عاقلان در این نظام!، برای مشروعیت دادن به خود روی همین اعداد توافق دارند و نه بالای 50 درصد، ولی بعلت اینکه عاقلی در این نظام باقی نمانده است!، شاید مثلا مشارکت را بالای 60 درصد هم اعلام کنند و رسما موجب استیضاح خود در بین افکار عمومی شوند!

حالا می رسیم به کسانی که حتما رای خواهند داد، 15 تا 20 درصد، سبد آرای اصولگرایان خواهد بود و چون در حاشیه شهرها مشکلات اقتصادی زیاد است، از سبد آرای آنها هم کاسته شده است ولی 15 تا 20 درد رای دهنده حرفه ای این جریان در اختیار دارد!

در طرف اصلاح طلبان هم که 33 درصد رای دهندگان را در اختیار داشته اند، نیمی از آنها این بار رای نخواهند داد، و بعلت مشکلات اقتصادی و به بن بست رسیدن دولت روحانی و عبور بخشی از آنها از اصلاحات، مشارکت آنها کم خواهد بود.

پس حداقل 30 درصد رای خواهند داد، البته نظرسنجی ها در کانال های تلگرامی و سایت های جریانات سیاسی مشارکت 20 تا 25 درصدی در شهرهای بزرگ و 33 درصدی در شهرهای کوچک را گزارش می کنند!

البته بعلت اینکه در این کانال ها کسانی خارج از این طیف فکری هم عضو هستند که فقط بدنبال رصد کردن این کانال ها می باشند، باید چند درصدی هم به این آمار افزوده شود، و بعلت اینکه در روستاها مشارکت بالاتر خواهد بود و بخشی از کسانی که در انتخابات رای خواهند داد زیاد در فضای مجازی نمی گردند!

حالا می رسیم به سبد خاکستری آرا، یعنی 15 درصد باقی مانده!، از این 15 درصد در دوره تبلیغات 5 درصدی جوگیر شده و به طرف صندوق رای کشیده خواهند شد و تاکنون مشحص شده است که 5 درصد دیگر به طرف صندوق رای جذب نشده اند با تبلیغات نامزدها و کارناوال های آنان و 5 درصد دیگر هم هنوز مشخص نیست که چه تصمیمی خواهند گرفت!

پس در نتیجه 35 تا 40 درصد در انتخابات شرکت خواهند کرد، و 60 درصد هم مشارکت نخواهند کرد در این دوره!، و 5 تا 10 درصد هم تقلب برای بالا بردن مشارکت و درصد رای دهندگان را هم باید در نظر بگیریم، در صورتی که گزینه تقلب «خرکی» را در نظر نگیریم!، و دروغ گوبلزی را رد کنیم!، در غیر اینصورت باید منتظر «63» درصد دیگری باشیم در اعلام نتایج انتخابات این دوره!

نتیجه گیری اینکه این دوره علاوه بر آن 33 درصد برانداز، آن 33 درصد اصلاح طلب هم از این انتخابات قطع امید کرده اند و دو سوم آنها رای نخواهند داد و می رسیم به همان 52 تا 54 درصد عدم مشارکت، البته بعد از اضافه کردن 5 تا 10 درصد تقلب، یعنی 57 تا 62 درصد عدم مشارکت را در این دوره شاهد خواهیم بود!

و مشارکت بین 38 تا 43 درصد خواهد بود، البته در شهر تهران زیر 30 درصد و در شهرهای بزرگ زیر 35 درصد تا زیر 40 درصد مشارکت خواهد بود و در شهرهای کوچک مشارکت بالاتر خواهد بود، و چون مردم ما کمی پیش بینی ناپذیر می باشند باید با بدبینی این بررسی را کامل کنیم و از عدم مشارکت مثلا 80 درصدی یا 70 درصدی سخن نگوییم مگر خلافش ثابت شود!، ولی می شود از عدم مشارکت 60 درصدی تا 55 درصدی سخن گفت!، چون این دوره کفگیر جمهوری اسلامی به چیزی نمی خورد و از جعبه مارگیری اش کبوتری بیرون نخواهد آمد، البته کرکسی هم این جعبه نخواهد زایید!

ولی بیشتر کاندیداهای این دوره به معنی واقعی کلمه «لاشخور» بوده اند و یا «دلقک» و یا «بی شعور»، و جو این دوره هم سرد تا ملایم بوده است و در شهرهای کوچک هم گرم، ولی داغ نشده است!دسته‌ها:آزاد اندیشگی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s