بلبشوی ملاها و سیاست ترامپ در مقاله وال استریت جورنال

ED-AY720A_GEREC_G_20190614182132

دوستان،
نوش…

کار مترجم یا مترجمان انگلیسی-فارسی سایت العربیه اصلا درست نیست به جان پیاله ها…، چونکه شماره ساقی شان را با ما شِئر نمیکنند تا ما هم سفارش بدهیم از آنچه که آنان می‌زنند پیش از ترجمه!…

لاکن ما اگر مثل آنان مواد قوی بزنیم، مباداست که قلم را بیازاریم و خدای نکرده کار ترجمه بکنیم!

امام نقی گفته اصلا اگر آدم آنجور مواد قوی بزند، بایستی راحت بنشیند روی مبل چیلَکس بکند با یه آبجو در دست و کمی پفک روی میز عسلی دم دست، و ریمُوت رو بر دارد و نتفلیکس تماشا بکند و باعث رنج مردم فارسی زبان نشود والاه!!

آخر شما این دو تا اسکرین شات زیر را نگاه بکنین:

در این یکیش اصلا یک کلمه ای را بکار برده اند که خواندنش آدم را جُنُب می‌کند!!!:

Capture

دیگریش هم این پاراگراف است که اگر شما فهمیدید چی دارد میگوید، جایزه تان پیش من است!!:

Capture2.JPG

لاجرم چشم کور دندم نرم، رفتم مقاله را به اصلش پیدا کردم و خواندم و دیدم بابا گناه دارن!… کار العربیه با وجود اشتباهاتش خواندنی هست، اگر آدم بخواهد خواب از چشمانش بشوید و آب در دست نیست…

لاکن آنچه که بنده تقدیمتان می‌کنم اصل جنس و با نوش است :))

باری، پر واضح است که آقایان «رِی تکیه» محقق ارشد ايرانى تبار شورای روابط خارجی نيويورک و «رئول مارک گِرِخت» تحلیلگر سیا نیز جزو فرهیختگانی هستند که حمله به تانکرها در آبهای بین المللی را کار ملاها و تخم اراذلشان می‌دانند و مقاله خوبی در وال استریت جورنال راجع به وضعیت کنونی ایران و سیاست ترامپ درقبال آن نوشته اند که بنده آن قسمتهایش را که همه می‌دانیم و از بر هستیم، مخصوصا ذکر مصیبت هایش را، کنار گذاشته و آنچه از آن را که جالب توجه خودمان است به خلاصه و در پیاله تقدیمتان می‌کنم:

– هرکی دارد یک حرفی میزند راجع به بلبشوی ملاها و سیاست ترامپ، و بعضی جماعت هم می‌ترسند که جنگی در بگیرد و ایران یهو شود باتلاقی برای آمریکا. ولی این خیالی است فانتزی چون وضع ملاها خرابتر از آن است که بتوانند شکر زیادی بخورند. (که جوری تایید میکند حرف ما را که فوق تقلاهای مذبوحانه شان همین دست و پا زدن های آخرشان است که دارند می‌کنند و دنیا دارد می‌بیند!…)

– پایگاه اجتماعی رژیم به حد واویلایی خراب شده است: طبقه متوسط هیچ امیدی به اصلاح نظام و رفاه و سعادت آینده‌اش ندارد. زیر خط فقری ها که زمانی یارانه میگرفتند و وابسته می‌دیدند خود را به آن، دیگر در راستای نظام اسلامی عزیز دارای رویکرد نمنه‌ای! شده‌اند. روشنفکر ها دیگر سه طلاقه کرده‌اند باور به هماوایی آزادی و حکومت مذهبی. نسل جوان شده سرسخت ترین منتقدین نظام.

– چون آقا می‌داند هرگز حریف دشمن نیست، واسه‌ی برجام نرمش کرد و دوباره هم میخواد که بله!…

– اصل کلیدی در تعیین چگونگی رفتار با رژیم اینست که باید به یاد داشت که این رژیمی است خسته و وامانده که دارد یحتمل به سوی نابودی و انقراضش می‌رود. لذا به دلیل کینه و آسیب پذیری‌ای که حس می‌کند، می‌تواند خطرناک باشد. لذا محض احتیاط باید به حجم نیروها در منطقه افزود و تدبیرات دفاعی سفارتخانه ها و مستقرات را مستحکمتر کرد.

– واق واق ملاها و تظاهرات های مشت به هوایی گلخانه‌ایشان را نباید با قدرت واقعی اشتباه گرفت. دولت ترامپ دست از اعمال فشار برندارد که کارش درست است. این سیاست خویشتنداری و ملاها را مثل موش با دمشان در هوا نگه داری تا نفله شوند او، نا متعارف ولی بسیار موفق بوده و همه را به کف آمده آچمز کرده!! …

– آشکار است که رژیم نمیتواند خود را از وضعیت های تناقض‌بار آچمزی خود تنیده و درون افتاده رهایی دهد. پس لازم است که ترامپ با همین فرمان که گرفته پیش برود، در حالیکه با چشمان باز و بدون خطای باصره رژیم را تحت نظر داشته و آگاه باشد و بماند از اینکه رژیم خودش را چگونه می‌بیند.

نوش…دسته‌ها:نوش نگارش

۱ پاسخ

  1. خوشحالم که ترامپ به حرف اطرافیانش برای شروع جنگ گوش نمی‌ده و سیاست خودش را قاطعانه داره ادامه میده. کاش تا آخر با همین فرمون جلو بره. کار ملاها دیگه تمومه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s