قاعده دیگر بازی!

003

ترامپ با حمله نکردن برنده شد!

بر خلاف تحلیل های فیک نیوزهای رژیم و بعضی بد سوادها، ترامپ بهترین حرکت را انجام داد، البته هنوز برای خودکشی رژیم به سبک انتحاری «کامیکازه ای» دیر نشده است!

اکنون چرا رژیم باخته است و بیشتر تحت فشار قرار خواهد گرفت برای مذاکره یا خودکشی؟!، و چرا ترامپ برگ برنده را دارد، و با استفاده نکردن از برگ نظامی بدجوری برنده شده است!

1 – اگر بار دیگر رژیم دست به حرکتی ابلهانه بزند، دیگر دموکرات ها نخواهند توانست ترامپ را سرزنش کنند، چون او نهایت خویشتن داری را انجام داده است.

2 – اکنون می شود بر اروپایی ها فشار وارد کرد، و بنوعی آنها را مقصر دانست، چون با لحن نرمی که در برابر جمهوری اسلامی برگزیده اند، موجب شده اند که این «آقایان با آقایشان» برداشت غلطی انجام دهند و تحلیل اشتباهی را از اوضاع داشته باشند و پا را از گلیمشان فراتر نهند و در ادامه می شود بر اروپایی ها فشار وارد کرد برای تغییر لحن، و تهدید کرد که در غیر اینصورت آمریکا راه خود را خواهد رفت!

3 – تا روز 16 تیرماه، 16 روز دیگر بیشتر باقی نماده است و اگر کمی صبور بود، رژیم شاید با اجرایی کردن غنی سازی بالای سه و نیم درصدی، دوباره خود را خلع سلاح کند!، و در آنصورت مدل برجامی که اروپایی ها و دموکرات ها از آن پیروی می کنند و به زور دستگاه تنفس مصنوعی و کتمان حقیقت دارند از برجامی که مراسم تدفینش هم برگزار شده، مثلا حفاظت می کنند، به آخر خط خواهد رسید و آنها به بن بست خواهند رسید و مجبور خواهند بود بنوعی با ترامپ همراهی کنند، هر چند با اکراه و به روش خود و با سرزنش ترامپ و برنامه های او!

4 – و با این حرکت هوشمندانه، اکنون در داخل رژیم بیشتر اختلاف افتاده است، بعضی ها بر این باور خواهند بود که ترامپ جا زده است (که البته غلظ است و نشانه بی سوادی، چون کسی که در سوریه راه خودش را رفت و چند موشک را شلیک کرد و روس ها را فریز کرد، از تکنولوژی عقب افتاده این آقایان جا نمی زند!)، و بعضی دیگر هم این کار ترامپ را نشانه اختلاف در داخل کابینه او خواهند دانست که باز هم تحلیل اشتباهی خواهد بود، و در نهایت گروهی بر مذاکره و گروهی بر ادامه روش کنونی تاکید خواهند کرد!، و جنگ سرد قدرت را در درون رژیم بیشتر خواهد نمود این حرکت ترامپ!

5 – و یک نکته ظریف!، ترامپ رسما اعلام کرد که قرار بوده به سه نقطه حمله شود و ده دقیقه قبل از حمله، او دستور لغو عملیات را داده است، یعنی قربانی از کشتارگاه به دلایلی بازگشته است!، و دوباره دیگر این شانس را نخواهد داشت!، بنوعی استارت عملیات را خود ترامپ زده است ولی اعلام کرده فعلا نمی خواهد ماشین جنگی که رسما روشن شده، حرکتی انجام دهد، و این یعنی آخرین اخطار، آخرین فرصت، آخرین حرکت قبل از حرکت احتمالی ابلهانه ای که ممکن است رژیم در جهت خودکشی انجام دهد و در گام بعدی، فرمان آتش برنخواهد گشت!

6 – نوعی زمان به رژیم داده شده است که بازی ژنرال «اوگارکف اسلامی» را اجرایی کند، با پاکسازی و حذف چند سردار!، درست مانند حوادثی که بعد از سرنگونی هواپیمای کره جنوبی در آسمان سیبری با شلیک موشک صورت گرفت و با قربانی شدن ژنرال اوگارکف و چند نفر دیگر، مقدمات فاز بعدی بازی فراهم آمد!

7 – حالا که آقا اهل مذاکره نیست و آشکارا در دیدار با شینزو آبه، مذاکره را رد کرده است، با سرنگونی پهباد آمریکایی، دوباره مذاکره در دستور کار قرار گرفته است، البته با ساتوری بالای سر آقا همزمان شده است، درخواست موافقت با مذاکره!

8 – کمی صبر چیز بدی نیست و عجله هم البته کار شیطان است، پس بهتر است تا اجلاس اوزاکا صبر کرد و کاری نکرد که در آن اجلاس همگان آدم را زیر سرزنش و نکوهش قرار دهند!، و بهتر است تا برایان هوک سفر خاورمیانه ای و اروپایی خود را انجام دهد و شورای امنیت سازمان ملل هم در روز دوشنبه جلسه غیر علنی خود را برگزار کند و در روز پنجشنبه هم ظاهرا کمیسیون برجام تشکیل شود و در نهایت هم اروپایی ها آخرین تلاش های خود را برای سر عقل آوردن رژیم صورت دهند تا بعد دید چی می شود به قول ترامپ!

9 – و در زمانی که رژیم بیل برداشته و دارد گور خود را می کند و مدام با اعمالش دارد عمق گور خود را بیشتر می کند، بهتر نیست که فعلا او را به حال خود رها کرد تا بیشتر «شیرین عقلی» از خود نشان دهد!

10 – در نهایت که اینها بنزین را سهمیه ای دوباره خواهند کرد از بیستم مردادماه و بزودی هم قیمت آن را افزایش خواهند داد و بزودی با خرانه ای خالی روبرو خواهند شد و کوپن را بازخواهند گرداند، و در نهایت بعد از تحقیر شدن مجبور به مذاکره خواهند بود!، حالا یکی دو ماه دیرتر، زیاد برای آمریکا مهم نیست بویژه برای ترامپ، ولی این آقایان استرسشان روز به روز بیشتر خواهد شد!، و این یعنی همان چیزی که ترامپ می خواهد!

11 – و اگر دست به کارهای ابلهانه ای از جنس زدن نفتکش ها و یا پهباد بزنند، بویژه اگر در این ماجراجویی ها کسی هم کشته شود بویژه آمریکایی، باید فاتحه خود را رسما بخوانند، و با خویشتن داری ترامپ، مردم در داخل بیشتر متوجه می شوند که بانی این شرارت ها چه کسی است!

12 – و این آقایان ظاهرا در هر ده سال بنوعی دچار «هاری سیاسی» می شوند، در سال 58 از دیوار سفارت بالا رفتند، در سال 67 از قتل عام زندانیان سیاسی گرفته تا ماجرای جنگ نفتکش ها که در فروردین 67 با عملیات آمریکا به زدن چند کشتی جنگی جمهوری اسلامی و چند دکل انجامید که 50 ایرانی و 2 آمریکایی کشته شدند، در سال 77 قتل های زنجیره ای و جریان روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلبان و در تیرماه 78 به ماجرای کوی دانشگاه انجامید، در سال 88 هم که جنبش ناکام سبز را شاهد بودیم!، و اکنون دوباره «هاری سیاسی»، ظاهرا فعال شده است!

ولی این بار اگر کمی صبر کنیم و بازی ها را درست متوجه شویم و لابلای خطوط را بخوانیم، کار رژیم در کلیتش در حال اتمام است، البته اگر ابلهان مفید بازی را خراب نکنند مثل همیشه، ولی ظاهرا این بار حداقل اصلاح طلبان هم به آخر خط رسیده اند و باید پیاده شوند کم کم!دسته‌ها:آزاد اندیشگی

۱ پاسخ

  1. معلوم نیست چخبره
    هرروز یه داستانیه

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s